depilacja laserowa
fot. Pixabay.com

Często jesteśmy zmęczone stosowaniem kremów, plastrów z woskiem czy bolesnej depilacji depilatorem. Marzymy jednak o idealnie gładkim ciele bez podrażnień. Na szczęście jest na to sposób. Dzięki depilacji laserowej będziemy mogły zapomnieć o maszynce do golenia na długie czas.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/depilacja-laserowa-usuwamy-zbedne-owlosienie/

Przygotowanie do zabiegu

Na początek rezygnujemy z opalania. Im jaśniejsza skóra, tym większy kontrast z włoskami co oznacza lepszy efekt. Dodatkowo odstawiamy wszelkie zioła które mogą być czułe na światło. Przestajemy również depilować nogi, dozwolone jest korzystanie z maszynki do golenia. Nie powinnyśmy też przyjmować antybiotyków przed depilacją laserową ani korzystać z innych zabiegów estetycznych na tych partiach ciała, gdzie będzie wykonany zabieg.

Dlaczego to działa?

Podczas zabiegu wiązka światła lasera niszczy struktury włosa. Dzięki temu włos w tym miejscu przestaje rosnąć. Jako, że każdy włos jest w innej fazie wzrostu to dla pełnego usunięcia owłosienie powinno być wykonanych kilka zabiegów, najczęściej od 3 do 4 w odstępach około 2-3 tygodni. Możliwe, że u niektórych osób po kilku latach niektóre włoski odrosną  wtedy konieczne będzie ponowne przeprowadzenie zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here