projektowanie stron www Warszawa

Dzisiaj internet jest nieodłącznym elementem życia wielu osób na całym świecie. Oprócz rozrywki i komunikacji daje on duże możliwości do prowadzenia i promowania biznesu. Dlatego standardem jest posiadanie strony internetowej przez firmy z różnych branż. Jako że jej stworzenie jest łatwe, to istnieje możliwość zlecenia jej specjalistom.

Tworzenie strony internetowej jest złożonym procesem, który składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest zebranie wymagań dotyczących przyszłej strony internetowej. Tutaj ogromną znaczenie mają podstawowe informacje jak m.in. branża, typ strony i jej przeznaczenie. Niezbędne jest określenie już na samym początku, czy chcemy żeby nasza strona miała prostą budowę opartą na modelu one page, czy interesuje nas strona z podstronami i blogiem. Nie można również zapominać o strukturze firmy, ponieważ strony korporacyjne znacząco się różnią od stron dla mniejszych biznesów.

W następnym kroku przygotowywana jest kreacja graficzna strony na podstawie wcześniejszych ustaleń. Tutaj do pracy przystępuje grafik tworząc layout strony głównej i poszczególnych podstron. Wraz z dalszymi pracami prowadzone są konsultacje, które pozwalają na bieżąco dostosowywać całą kompozycję strony do wymagań klienta. Dlatego stały kontakt jest istotnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na projektowanie stron www. Warszawa i Kraków stanowią tutaj idealny przykład, gdzie możemy umówić się na spotkanie z wykonawcą naszej strony i omówić wszystkie uwagi i spostrzeżenia. Takie spotkanie jest krokiem naprzód, ponieważ pozwala wyjaśnić niejasności i dać odpowiedzi na pytania, które wstrzymują prace z niektórymi elementami na stronie.

Po akceptacji layoutu strony rozpoczęte są działania w zakresie wdrożenia go w życie. Na tym etapie prowadzone są prace programistyczne mające na celu zakodowanie wszystkich elementów strony. Proces ten zależny jest od wybranego rozwiązania, na którym ma działać strona. Mowa tutaj o systemach zarządzania treścią, które znacząco różnią się pod kątem budowy strony i jej dalszej edycji. Dlatego w pierwszej kolejności layout jest dzielony na mniejsze elementy, które są kodowane i wdrażane za pomocą buildera. Jest to moment czasochłonny, ponieważ strona musi prawidłowo działać również na urządzeniach mobilnych zgodnie z regułami RWD. Zatem warto mieć to na uwadze podczas śledzenia przebiegu prac nad stroną internetową dla naszego biznesu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here