Męczy cię długość przewodu w twojej klawiaturze? Jeśli tak to powinieneś wypróbować pracy z klawiaturą bezprzewodową. Dzięki postępowi technologi, ulepszona została technika bezprzewodowej transmisji danych, co przyczyniło się do powstania takich wynalazków jak klawiatury bezprzewodowe, jednak to nie wszystko, co mam wam do zaproponowania, w związku z ostatnimi trendami, w elektronice powstała moda na oświetlenie LED we wszystkich urządzeniach między innymi: komputerach, telewizorach i klawiaturach, połączenie dwóch technik powyżej, daje nam ciekawy wynalazek, to klawiatura bezprzewodowa podświetlana.

Podświetlenie w klawiaturze

klawiatura bezprzewodowa podświetlanaPo co nam podświetlenie w klawiaturze? Odpowiedź jest bardzo prosta, w 21 wieku zmieniły się nam tryby pracy, wielu ludzi pracuje zdalnie, oraz w nocy, jednak kiepskie oświetlenie utrudnia nam wykonywanie naszych obowiązków, dlatego w myśl tego powstały klawiatury podświetlane, oprócz tego jest to miły widok dla oka, ale to nie jedyne powody, takie klawiatury pozwalają też graczom zwiększyć ich refleks poprzez podświetlenie wybranych przycisków np. „WSAD-u”, wykorzystanie takich klawiatur można zobaczyć na wielu stanowiskach e-sportowców.

Klawiatura bezprzewodowa podświetlana – cena

Zgaduje, że najbardziej wszystkich interesuje cena, jednak nie ma się czym przejmować, najnowsza technologia LED umożliwiła tanią implementację tego rozwiązania do naszego sprzętu elektronicznego, dlatego najtańsze modele klawiatur z podświetleniem można kupić już od marnych 20zł kończąc na markowych modelach w cenach nawet do 1000zł.
Natomiast technologia bezprzewodowa pozwala na bezpieczną pracę z zachowanie norm BHP odnośnie do odległości od komputera, co umożliwia uniknięcie przykrych konsekwencji przebywania zbyt blisko monitora, takich jak wady wzroku, a także uniknąć niepotrzebnego okablowania, przez co zachowamy porządek na naszym stanowisku.

Należy pamiętać, że klawiatura to najważniejsze, przez co najczęściej wykorzystywane urządzenie peryferyjne na naszym stanowisku, co nam sugeruje, że warto poświęcić parę groszy na zakup odpowiedniego sprzętu, by uniknąć późniejszego stresu i nieprzyjemności z powodu kiepskiego wyposażenia na naszym stanowisku.
Sumując to wszystko, łatwo dochodzimy do wniosku, że bezprzewodowa klawiatura podświetlana, jest dobrym wyborem do pracy, ale także do domu, a już przy niewielkich kwotach jesteśmy w stanie taką nabyć i uprzyjemnić sobie prace przy komputerze, a także zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Klawiatura ergonomiczna

Bardzo dobrym wyborem jest również klawiatura ergonomiczna. Ma to szczególnie ważne znaczenie dla osób, które spędzają przy komputerze mnóstwo czasu w ciągu dnia. To zazwyczaj osoby pracujące na komputerach lub też gracze komputerowi. W tym wypadku ergonomiczność takiego urządzenia jak klawiatura pozwala nie tylko na przyjemniejszą pracę, czy też zabawę, ale pozwala również na uniknięcie szybszego zmęczenia. Dłonie na takiej klawiaturze są bowiem ułożone w miarę w naturalny sposób. Dlatego bóle palców, czy też nadgarstków pojawiają się znacznie później niż w przypadku korzystania z tradycyjnej klawiatury. Dzięki temu uzyskujemy znacznie wyższy komfort pracy, czy też zabawy. W najlepszym wypadku można oczywiście kupić klawiaturę ergonomiczną, podświetlaną i bezprzewodowa. Wówczas uzyskujemy maksymalny komfort użytkowania komputera.

Gdzie kupić klawiaturę?

klawiatura bezprzewodowa podświetlanaKlawiaturę oczywiście możesz kupić w pierwszym lepszym sklepie ze sprzętem komputerowym. Naturalnie znajdziesz je również w sklepach sieciowych ze sprzętem RTV, a także w zwykłych marketach. Ale czasami lepiej taki sprzęt kupić w internecie. Wówczas może się okazać, że kupimy znacznie taniej. Choć wszystko jest tutaj uzależnione od kosztów przesyłki. Ale czasami warto się również zastanowić, cze nie bardziej opłacalny będzie zakup sprzętu używanego. Warto wybrać się do serwisów komputerowych. Te często oferują sprzęt po-leasingowy w bardzo korzystnych cenach. Często jest to sprzęt bardzo dobrej jakości i mało zużyty. Dzieje się tak dlatego, że większe firmy często decydują się na wymianę całego sprzętu w firmie bez względu na jego stan. Wówczas jest okazja na wyłapanie bardzo dobrze utrzymanego sprzętu komputerowego. Teoretycznie klawiatura jest, obok myszy, jednym z najbardziej zużywanych elementów w zestawie komputerowym. Dlatego też należy szczególnie się przyjrzeć używanym klawiaturom. Przy zakupie tego rodzaju sprzętu należy dokładnie sprawdzić jaki jest stan klawiszy. Czy dobrze trzymają się w zaczepach? Czy są mocno wytarte? Czy odpowiednio reagują na przycisk. Warto też sprawdzić czy klawiatura nie jest popękana i zbyt mocno porysowana. Niby banalne i nieistotne czynniki, ale mają kluczowe znacznie dla komfortu korzystania z klawiatury.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelewizor 10 cali
Następny artykułAplikacje VR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here