Klawiatura dla leworęcznych

Dzisiejszy świat a dokładniej mówiąc społeczeństwa przywykły już do tego, że niektórzy ludzie są po prostu inni. W większości przypadków ludzie tacy nie muszą już obawiać się jakiś większych kłopotów, chociaż oczywiście nadal mogą spodziewać się jakiś nieprzyjemnych komentarzy ze strony na przykład osób starszych czy bardziej konserwatywnych. Takie uwagi często kierowane są w stronę osób, które bardzo mocno rzucają się w oczy ze względu, chociażby na bardzo nietypowe uczesanie, czy dużą ilość widocznych ozdób, którymi mogą być na przykład kolczyki.

Klawiatura dla leworęcznychDziś jednak takie osoby mogą zupełnie spokojnie chodzić po ulicy i nie muszą obawiać się o własne życie, a kiedyś jak wiemy, tak nie było. Gdyby wszystkie te osoby przenieść w tej chwili do średniowiecza to z całą pewnością musiałyby one albo bardzo szybko się przystosować i zmienić swój wygląd, albo czekałyby je naprawdę nieprzyjemne konsekwencje. Pod hasłem nieprzyjemne konsekwencje znajdują się nie tylko różne ciężkie kary cielesne, ale także śmierć zadana w sposób bardzo dotkliwy i bolesny. Takie specyficzne podejście miało swoje podstawy w tym, że ludzie w tym czasie byli bardzo religijni, od reguły określane przez religię wyznawali dużo bardziej ortodoksyjnie, niż robi się to dzisiaj.

Taki problem jednak da się łatwo rozwiązać, ponieważ to każdy sam decyduje o tym, jak wygląda, Ile ma kolczyków i na jaki kolor pofarbuje swoje włosy. Na ziemi żyje jednak spora grupa ludzi, która rodzi się z pewnymi różnicami, na które nie ma żadnego wpływu. Do takich osób zaliczają się, chociażby wszyscy ci, którzy używają lewej ręki, tak jak normalny człowiek używa prawej. Są to tak zwani mańkuci. Podłoże tego problemu jest dzisiaj doskonale znane i dlatego nikt takich osób nie piętnuje, chociażby w najmniejszym stopniu. Wręcz przeciwnie wiele firm wprowadziło rozwiązania, które mają pomóc takim osobom jak najbardziej efektywnie funkcjonować.

Przykładem takiego niezwykle sprytnego rozwiązania jest klawiatura dla leworęcznych

Działa ona zupełnie normalnie, a sposób jej podłączania nie różni się niczym od tego stosowanego w przypadku normalnej klawiatury. Ktoś może w tym miejscu zapytać pytanie, czym w takim razie różni się ta klawiatura od standardowego egzemplarza? Różnica ta jest bardzo prosta do zauważenia, bo jest to po prostu zmieniony układ klawiszy. Ta drobna zmiana potrafi bardzo przyśpieszyć proces pisania na klawiaturze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here