Klawiatury membranowe

Szukasz taniej klawiatury? Najtańszym rozwiązaniem będą klawiatury membranowe, które od swojej konkurencji wyróżniają się wieloma różnymi czynnikami, jednym z najważniejszych i najbardziej zauważalnych jest cena, która zdecydowanie stoi po stronie klawiatur membranowych, są one o wiele tańsze niż konkurencyjne klawiatury mechaniczne, cena takich klawiatur waha się od 20zł do nawet 300zł, a jednak jakościowo nie odchodzą od siebie, aż tak bardzo.

Klawiatura membranowa – zalety

Klawiatury membranoweDrugim czynnikiem jest dźwięk, klawiatury membranowe są ciche, a wręcz bezgłośne, co działa bardzo pozytywnie na ich odbiór w trakcie pracy, pozwalając nam na efektywną pracę bez przeszkadzający dźwięków kliknięć, w przypadki klawiatur mechanicznych ich konstrukcja nie pozwala na taką pracę. Warto pod uwagę wziąć liczbę kliknięć takich klawiatur, gdyż jest ona ograniczona poprzez ich wady konstrukcyjne, jednak przez wzgląd na cenę nie jest to cech, która aż tak bardzo przeszkadza, standardowo liczba kliknięć wynosi około 10 milionów kliknięć na klawisz, co i tak nie jest małą wartością, warto zaznaczyć, że klawiatury mechaniczne dysponują tylko 3 razy większą liczbą kliknięć na klawisz, co w przypadku zalet klawiatury membranowej, wypada bardzo słabo.

Następną zaletą, na którą warto spojrzeć, są gabaryty i waga, klawiatury membranowe są bardzo lekkie, a ważą one, zaledwie kilkaset gram, a ich wymiary są bardzo zróżnicowane, od łatwych w przenoszeniu mikro klawiatur, aż po wielkie klawiatury uzbrojone w wiele przycisków multimedialnych bardzo ułatwiających nam pracę oraz przyjemność z korzystania z nich.

Różnorodność klawiatur membranowych

Najważniejszym faktem jest to, że klawiatury membranowe posiadają o wiele większą różnorodność od mechanicznych, gdyż ich dostępność na rynku jest o wiele dłuższa, co również pozwoliło rozwinąć ich technologie i technikę wykonania, pozwalając nam na zniwelowanie niewielkich wad, a także prześcignięcie klawiatur mechanicznych na rynku, stając się o wiele lepszym wyborem. Wybierając klawiaturę membranową, warto sugerować się powyższymi czynnikami, do wybrania dogodniej dla nas klawiatury, jeśli jednak nie korzystamy często z klawiatury to najtańsza klawiatura membranowa za 20zł powinna nam wystarczyć do sporadycznego korzystania. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw każdy się zgodzi, że klawiatura membranowa oferuje o wiele więcej zalet niż konkurencyjne klawiatury mechaniczne, a ich wady nie są na tyle poważne, żeby się ich wystrzegać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here