Małe głośniki

Niewielkie, przenośne głośniki to coraz popularniejsze gadżety elektroniczne. Przydają się w domu, na imprezie plenerowej, podczas treningu i aktywności fizycznej, a także podczas wakacyjnego wyjazdu. Zawsze tam, gdzie chcemy się cieszyć ulubioną muzyką, lecz oczekujemy nieco lepszej jakości i głośności niż oferują nam wbudowane głośniki w laptopie czy smartfonie. Czym charakteryzują się małe głośniki, gdzie można je kupić i ile kosztują?

Małe głośniki

Małe głośniki przenośne możemy kupić w każdym elektromarkecie, w sklepach internetowych, na portalach ogłoszeniowych oraz czasami w promocjach w supermarketach. Najlepiej udać się do sklepu RTV AGD i samemu zobaczyć interesujący nas model.

Małe głośnikiCeny przenośnych głośników są bardzo zróżnicowane, sięgają nawet około 1000zł, jednak jeśli mówimy o naprawdę małych głośnikach, to kwota, jaką musimy za nie zapłacić wynosi od 20 do ok. 200zł, w zależności od modelu. Najprostsze i najciszej grające głośniki firm takich jak Tracer znajdziemy już za 20-25zł. Działają one bez ładowania do ok. 3 godzin bądź są zasilane za pomocą baterii. Głośniki za ok. 100zł oferują już znacznie więcej. Z reguły mają 3-5V. Nie jest to porażająca moc, jednak do słuchania muzyki w pokoju jak najbardziej wystarczy, dźwięk będzie naprawdę głośny. W przypadku odtwarzania dźwięku na zewnątrz, np. podczas pikniku, będzie już nieco gorzej, ale nadal będą spełniać te urządzenia niezbędne minimum. Kultowym głośnikiem mobilnym i symbolem tej branży stał się niezwykle popularny kiedyś JBL GO. Obecnie ten model kosztuje 90-120zł w zależności od sklepu.

Jak działa głośnik mobilny?

Jest to ładnie wyglądający prostopadłościan bądź walec, ze szczelną obudową, logiem producenta, przyciskami. Często wykonany z plastiku, posiada gumowane wykończenia. W środku obudowy znajduje się jeden bądź więcej małych głośników o określonych parametrach. Głośnik łączymy z urządzeniem, z którego chcemy odtwarzać dźwięk za pomocą modułu bluetooth, kabla aux-in (tak zwany mini-jack), bądź w inny sposób, który oferuje producent. O kanałach łączności głośnika musimy przeczytać w specyfikacji. Głośnik najczęściej ładujemy w domu, a następnie zabieramy ze sobą. Powinien zapewnić nam kilka godzin słuchania np. muzyki czy audiobooków. Dodatkowe funkcje, jakie często oferują głośniki to chociażby obsługa rozmów telefonicznych, komend głosowych czy wzmacniane basy. Droższe modele są także wodoodporne i kurzoodporne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here