Mysz wertykalna

Ten typ myszy posiada pionowy układ, który stworzono w taki sposób, żeby nadgarstek ręki, jak również całe ramię, było dobrze ułożone i się nie męczyło. Pierwsze myszy, jakie pojawiły się na rynku, a więc myszki marki Apple, Microsoft, czy też IBM, wprowadziły poziomą budowę myszki, która obecnie należy do myszek standardowych. Firmy, które jako pierwsze wprowadziły myszki na rynek nie zdawały sobie sprawy, że użytkownicy komputerów, będą przed nimi spędzali aż tyle czasu, zarówno w domu, jak również w pracy. Problemy dotyczące nadgarstka, na przykład choroba zespołu cieśni nadgarstka nie były tak powszechne, jak to jest w obecnych czasach.

Standardowe myszki bez wątpienia pozwolą na bardzo sprawne obsługiwanie komputera, jednakże ich użytkowanie może powodować powstanie wielu różnych kontuzji nadgarstka

Standardowe myszki bez wątpienia pozwolą na bardzo sprawne obsługiwanie komputera, jednakże ich użytkowanie może powodować powstanie wielu różnych kontuzji nadgarstkaOdpowiedzą na takie właśnie problemy, są wspomniane myszy wertykalne. Osoba, która używa takich myszek wygodnie układa swój nadgarstek, dzięki czemu osoba, która z nich korzysta może liczyć na znaczną wygodę. Myszka ta dysponuje, podobnie jak myszka standardowa dwoma klawiszami, rolką, jak również w poszczególnych modelach znajdziemy również dodatkowe przyciski. Myszka ta jest umieszczona pod dużym kątem. Na rynku znajdziemy również standardowe myszki, które pod względem niektórych parametrów przypominają właśnie myszkę wertykalną. Bez wątpienia wygląd myszki wetykalnej, jest jej zdecydowanie największym atutem. Prezentuje się ona niezwykle innowacyjnie, przykuwa wzrok, jak również stanowi ona bardzo modny gadżet, który idealnie sprawdzi się dla każdego fana nowoczesnych gadżetów nowej technologii komputerowej.

Myszka wertykalna – wady

Nie każde urządzenie jest idealne, dlatego też myszka wertykalne również ma swoje wady, do których możemy zaliczyć na przykład to, iż myszka ta jest ciężka, jak również jest używanie nie jest takie wygodne i komfortowe, jak myszki standardowe. Ich używanie wymaga większej precyzji, jak również angażują one do pracy całą dłoń, w związku z tym może ona sprawić, iż osoby niewprawione w tym, mogą mieć problem z jej używaniem. Kolejną wadą jest również to, że jest ona bardzo ciężka w użyciu, dla osób leworęcznych. W Polsce rzadko kiedy może spotkać w sklepach mysz wertykalną, a opcję dla osób leworęcznych naprawdę bardzo ciężko jest znaleźć w sklepie. Zamiana przycisków może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here