Poznaj nowy telewizor QLED 2019 – Q85

Samsung Q85 to jeden z najlepszych telewizorów spośród wszystkich wiosennych premier koreańskiego producenta. Q85, to obok Q60, Q70, Q80, Q90 i Q950 dość wyraźne odświeżenie tej linii telewizorów i wzbogacenie jej o nowe rozwiązania, które mogą zachęcić do kupna przyszłych nabywców.

Poznaj QLED 2019 – Q85, Q90, Q950, Q60, Q70 i Q80

Odświeżenie linii telewizorów QLED jest wprawdzie nieco bardziej odczuwalne przy mniej zaawansowanych modelach, jednak QLED 2019 Q85 również posiada kilka nowości, które wyróżniają go w porównaniu z zeszłorocznymi urządzeniami. Oczywiście nadal jest to telewizor wyświetlający treści w rozdzielczości 4K, dostępny w dwóch rozmiarach – z przekątną ekranu 65” i 75”.

Jedną z pierwszych nowości, jest widoczny tu efekt nawiązania współpracy z firmą Apple, co zaowocowało funkcją AirPlay 2 – pozwalającą na łączenie telewizora z urządzeniami opatrzonymi logiem nadgryzionego jabłka. W modelu Q85 dostępny jest także asystent Alexa, będący znakiem towarowym firmy Amazon. Zastosowane rozwiązania pozytywnie wpływają na komfort użytkowania telewizora QLED Q85.

W służbie sztucznej inteligencji

W zeszłym roku telewizory 8K debiutowały jako urządzenia wyposażone w technologię inteligentnego skalowania, opartego na algorytmach sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Rozdzielczość 8K była osiągana dzięki zaawansowanym skryptom, które „poprawiały” materiał o niższej jakości do rozdzielczości jak najbliższej 8K. Teraz to samo rozwiązanie zastosowano w najnowszych telewizorach z linii QLED 4K.

Zaimplementowany w odbiornikach procesor Quantum 4K wykorzystuje tę samą technologię, którą zainicjowały telewizory 8K. Oczywiście już wcześniejsze telewizory z serii QLED stosowały algorytmy upscalingu do osiągania jakości 4K, ale dopiero teraz skalowanie będzie oparte na schematach uczenia maszynowego, które wcześniej pozwalało uzyskać rozdzielczość 8K.

Pełne tylne podświetlenie

Jeszcze w zeszłorocznej serii QLED nie wszystkie modele były wyposażone w pełne, bezpośrednie podświetlenie – co uległo zmianie na wiosnę bieżącego roku (tylko model Q60 posiada podświetlenie boczne). Różnica polega jedynie na liczbie stref podświetlenia, jaką dysponują poszczególne modele.

Firma Samsung określiła telewizor QLED 2019 – Q85 jako urządzenie dysponujące technologią Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia 8x (np. model Q80 posiada współczynnik 6x, a Q90 16x). Tylne podświetlenie pozwala na znacznie precyzyjniejsze sterowanie natężeniem jasności telewizora, umożliwiając wyświetlanie głębszej czerni i lepiej odzwierciedlonych kontrastów.

Kilka dodatkowych rozwiązań

Oczywiście podobnie jak zeszłoroczne, topowe modele, model Q85 dysponuje też szeregiem dodatkowych technologii poprawiających jakość prezentowanych treści. Zastosowano między innymi powłokę pozwalającą na oglądanie materiałów nawet spod dużego kąta, bez zjawiska degradacji kolorów (Ultra Szeroki Kąt Widzenia).

Ponadto, Q85 wykorzystuje charakterystyczną dla odbiorników Samsung technologię jednego, prawie niewidocznego przewodu, który potrafi zastąpić kilka innych kabli podpinanych do telewizora. Koreański producent zainwestował też w rozwój trybu Ambient, który teraz posiada jeszcze więcej funkcji estetycznych w stosunku do zeszłorocznych modeli.

Nowy, mocny QLED

QLED 2019 – Q85 – jest telewizorem o dużych możliwościach i kilku nowościach względem ubiegłorocznych modeli. Przede wszystkim ciekawa jest technologia inteligentnego skalowania obrazu, którą wcześniej wykorzystywały telewizory 8K (to dzięki niej osiągana była rozdzielczość 8K). Q85 to także strefowe podświetlenie, nowe funkcje Smart TV, a także dodatkowe funkcje trybu Ambient. Wybierz QLED Q85 i ciesz się większymi możliwościami!

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here