Telewizor 100hz

Wersja demonstracyjna w telewizorów została ogólnie dobrze przyjęta. Duża część publiczności od razu zauważyła korzyści wynikające z większej liczby klatek na sekundę i była pod dużym wrażeniem; inni potrzebowali jakiejś podpowiedzi, gdzie szukać, i w końcu mogli docenić różnicę, podczas gdy inni nie dostrzegli różnic w ogóle, nawet z dużym podszeptem, jednak ci ostatni byli znaczną mniejszością, około 5% odwiedzających. Pytanie, które zadawano wielokrotnie, to różnice jakie ma telewizor 100Hz, 200Hz lub wyższą, którą mają w domu i tą demonstracją.

Telewizor 100hz

Telewizor 100hzAby wyjaśnić, sygnał odbierany przez telewizor z anteny telewizyjnej, kablowej lub satelitarnej wynosi zawsze 25 klatek na sekundę. Jeśli twój telewizor twierdzi, że ma 100Hz lub więcej, robi interpolację ruchu na obrazie: telewizor pobiera 25 klatek na sekundę i inteligentnie odgaduje, co dzieje się na scenie, aby utworzyć nowe ramki do wstawienia między istniejącymi klatkami, aby uzyskać 100fps lub więcej wideo.
Chociaż interpolacja ruchu może przynieść pewne korzyści w zakresie jakości obrazu i prezentacji ruchu, nie zastępuje prawdziwych wyższych klatek, podobnie jak kanały o standardowej rozdzielczości przeskalowane do rozdzielczości HD przez telewizor nie zastępują rzeczywistych kanałów HD. Algorytmy w telewizorach mogą być bardzo wyrafinowane, ale rzeczy mogą się często nie udać.

Ze względu na złożony ruch w filmie, ruch na obrazie został źle przewidziany dla interpolowanych klatek, a wiele zniekształceń obrazu, zniekształceń i odbić występuje w interpolowanej ramce. Te artefakty są powszechne w telewizorach, które interpolują i mogą być dość rozpraszające dla niektórych widzów. Interpolacja może być równie dobra jak wejście, więc jeśli treść źródłowa ma dużo rozmycia, nie można jej usunąć, aby uzyskać ostrzejsze obrazy, bez rozmycia i drgania po przetworzeniu, niezależnie od tego, co zobaczyłeś na ekranie Amerykańskie dramaty kryminalistyczne.

Przyszłość

Prace nad wyższymi klatkami trwają od wielu lat w BBC R & D, ale ostatnio stały się dość popularne. 100 klatek na sekundę zostały złożone do organów międzynarodowych w celu uzyskania porozumienia, i wygląda na to, że zostanie ono przyjęte do standardu IT.2 BT.2020. Jednak wyższa liczba klatek na sekundę to tylko jeden z aspektów tego, co może przejść do nowej usługi UHDTV. Istnieje wiele innych parametrów do rozważenia,

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here