Telewizor z DVD

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę, która nie ogląda programów telewizyjnych. W każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jedno urządzenie do odbioru programów telewizyjnych. Dużo ludzi, szczególnie młodsze pokolenie, korzysta w tym celu z komputerów czy smartfonów. Ale zdecydowana większość ludzi jeszcze wykorzystuje do tego celu tradycyjne telewizory. Teraz odbiorniki telewizyjne nie służą nam tak długo, jak kiedyś. Częściej decydujemy się na wymianę naszych telewizorów. Najczęściej decydujemy się na wymianę z powodu nowinek technologicznych jakimi kuszą nas producenci. Zbliżający się okres mikołajkowy, świąteczny też często skłania nas do zakupu lub wymiany na nowy posiadanego telewizora.

Jaki telewizor wybrać?

W sklepach jest do kupienia bardzo dużo różnych rodzajów telewizorów. Mamy wprost telewizorowy zawrót głowy i trudno zdecydować się, który wybrać. Możemy wybierać spośród bardzo wielu, bardziej lub mniej znanych, producentów odbiorników telewizyjnych. W salonach RTV znajdziemy telewizory różnej wielkości. Kiedyś o naszym wyborze przesądzała głównie cena. Teraz coraz częściej decyduje o tym wyposażenie telewizora. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się telewizor z wbudowanym DVD. Takie rozwiązanie ma bardzo dużo plusów.

Telewizor z DVD to dwa w jednym

Telewizor z DVD to dwa w jednymNie tylko obejrzymy program telewizyjny, ale także możemy obejrzeć film z płyty DVD. Kolejnym plusem takiego telewizora z wbudowanym odtwarzaczem DVD jest korzystanie z tylko jednego pilota a urządzenie zajmuje nam zdecydowanie mniej miejsca. Takie telewizory zużywają mniej energii elektrycznej niż gdybyśmy korzystali zarówno z telewizora, jak i z dekodera DVD. Korzystając z telewizora z wbudowanym urządzeniem DVD potrzebujemy mniej gniazdek elektrycznych. Telewizory mają wbudowane różne tunery- mogą być analogowe, DVB-T lub DVB-C. Musimy wziąć to pod uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup. Zintegrowane telewizory z DVD świetnie sprawdzają się nie tylko w naszych domowych salonach, ale również w domkach letniskowych czy na ogródkach działkowych. Niestety nie wszyscy producenci telewizorów stosują to podwójne rozwiązanie w swoich produktach, ale jak wpiszemy w dowolną wyszukiwarkę internetową „telewizor z DVD”, to bez problemu znajdziemy linki do sklepów stacjonarnych bądź internetowych, które oferują takie produkty. Jeżeli zdecydujemy się na zakup w sklepie internetowym to zaoszczędzimy jeszcze dodatkowo swój czas dokonując zakupu bez wychodzenia z domu a firma kurierska dostarczy nam nasz nowy zintegrowany telewizor bezpośrednio do domu.

Jak rozszerzyć możliwości telewizora?

Możliwości każdego telewizora można w łatwy sposób rozszerzyć. Obecna technologia pozwala z każdego telewizora zrobić prawdziwe centrum multimedialne. Oczywiście im nowszy telewizor tym więcej możliwości stoi przed nami. Starsze sprzęty również można nieco unowocześnić, jednak nie będzie to już to samo.

Komputer + Telewizor

Aby na ekranie telewizora móc wyświetlać filmy bezpośrednio z YouTube lub na przykład z Netflixa wystarczy podłączyć nasz komputer do telewizora. Telewizor będzie pełnił rolę monitora. Podłączyć go możemy zarówno do laptopa jak i tradycyjnego komputera stacjonarnego. Wystarczy jedynie odpowiedni kabel. W tym celu sprawdźmy wyjście na obudowie laptopa lub na karcie graficznej naszego komputera. Powinno się tam znajdować złącze VGA lub HDMI. Poszukajmy również tożsamych złącz na obudowie telewizora. Wtedy będziemy wiedzieli jakiego kabla użyć aby połączyć oba urządzenia. Reszta to już konfiguracja w komputerze oraz w telewizorze. Po zmianie kilku opcji bezproblemowo będziemy mogli wyświetlać obraz z komputera na ekranie telewizora. Ale uwaga! Jeśli jest to telewizor starszej technologii to może się okazać, że obraz wcale nie jest dobrej jakości. Wtedy dużo wygodniej jest korzystać ze standardowego monitora lub ekranu w laptopie.

WiFi + Telewizor

WiFi + TelewizorNowsze telewizory posiadają możliwość podłączenia poprzez bezprzewodowy standard WiFi. Obecnie niemal w każdym domu dostępna jest sieć lokalna z dostępem do internetu. Dzięki routerom do internetu możemy podłączyć wszystkie komputery w mieszkaniu a także smartfony czy tablety. Dzięki temu nie musimy tracić transferu w telefonach podczas aktualizacji. Podłączając dodatkowo telewizor zyskamy możliwość bezpośredniego korzystania z internetu na ekranie telewizora. Bezproblemowo uruchomimy serwis YouTube czy też Netflix. Jest to o tyle wygodne, że nadal będziemy mieli dostępny komputer oraz uchronimy się od używania wszechobecnych i denerwujących kabli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here