domowy alarm

Dobre zabezpieczenie antywłamaniowe domu to nie tylko dobrej jakości zamki, drzwi i rolety antywłamaniowe, ale także dobrej jakości domowe instalacje alarmowe. Alarm domowy sprawdzi się, zwłaszcza gdy nasz dom stoi na uboczu. Przedstawiamy domowe instalacje alarmowe, zestawy alarmowe, ich rodzaje, opinie na ich temat, najlepszych producentów alarmów antywłamaniowych oraz ceny takich zestawów.

W obecnych czasach system alarmowy do domu nie jest ani niczym skomplikowanym, ani też drogim. Jego obsługa jest banalnie prosta a łączność z internetem zapewnia nam natychmiastowy alarm na telefonie w razie nieprzyjemnego zdarzenia.

System Sygnalizacji Włamania i Napadu, czyli w skrócie SSWiN jest zespołem urządzeń, które służą do wykrywania oraz do sygnalizowania wejścia do domu lub jego próby, a także obecności w budynku osoby nieuprawnionej do tego. Najlepszy, najbardziej odpowiedni system alarmowy do domu mieszkalnego powinien wykrywać otwarcie drzwi i okien, a także innych zamknięć obszaru, który jest nim chroniony. Powinien on także wykryć penetrację drzwi, okien oraz innych zamknięć obszaru chronionego bez ich otwierania. System wykrywać powinien także pułapkowo poruszanie się w obszarze chronionym oraz atak na miejsca lub urządzenia szczególnie zagrożone.

Typowy system alarmowy składa się z takich elementów jak centrala alarmowa, czujki, detektory, sygnalizator, a często także z urządzeń, które przekazują informacje o stanie tego systemu, czyli komunikatorów. Informacje te mogą być przekazywane przy pomocy telefonii stacjonarnej, czyli tak zwanych dialerów, telefonii komórkowej, czyli tak zwanych modułów GSM, internetu (komunikatorów TCP/IP) lub za pomocą fal radiowych, czyli radiopowiadomienia na odległość do kilkunastu kilometrów. Można także zastosować radiolinię do zdalnego włączania oraz wyłączania przy użyciu pilota stanu czuwania alarmu. Można również spotkać się z tak zwanymi przyciskami napadowymi umożliwiającymi wywołanie alarmu w momencie, gdy mieszkańcy domu poczują się zagrożeni.
Dla zainteresowanych polecamy zestaw alarmowy Dione.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here