Chcąc zabezpieczyć swój nowy telefon przed porysowaniem jego oryginalnej obudowy, wiele osób od razu po zakupie ubiera go w jakiegoś rodzaju etui na telefon, czyli w dopasowany do rozmiaru telefonu pokrowiec. Urządzenie zamknięte w tego typu osłonie ma być bezpieczniejsze, w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia mechaniczne, na zabrudzenie, a do pewnego stopnia również na wilgoć.

Zanim sięgniesz po tego typu osłonkę, zastanów się jednak, czy wybierasz właściwe etui, dopasowane do własnych potrzeb. Jak się okazuje, rodzaj wybranego przez Ciebie etui do telefonu będzie miał kolosalny wpływ nie tylko na bezpieczeństwo smartfona, ale także na wygodę jego użytkowania.

Liczy się nie tylko wygląd, ale i waga

Jeśli zależy Ci na tym, by po założeniu osłonki na smartfon jego waga nie wzrosła w znaczący sposób, unikaj zakupu produktów wykonany z ciężkich materiałów. Oczywiście osłonki wykonane z wysokiej jakości sylikonu czy podobnego do niego tworzywa sztucznego TPU mogą wyglądać atrakcyjnie i lekko, jeśli jednak taki pokrowiec na telefon będzie miał grubsze ścianki, jego waga z pewnością nie będzie mała, a przez to ciężar smartfona znacznie wzrośnie. Przykładem takich cięższych pokrowców mogą być etui pancerne, które prócz wytrzymałej konstrukcji z włókna węglowego lub twardego plastiku, dodatkowo wykończone są amortyzującymi wstrząsy panelami z elastycznego sylikonu czy wspomnianego tworzywa TPU. Pamiętaj, im cięższy telefon, tym mniejszy komfort jego użytkowania.

Ochrona obudowy czy całości smartfona?

Wybierając klastyczne etui na telefon typu nakładka czy osłonka, chronisz jedynie obudowę telefonu (jego tył i boczne krawędzie). Ekran pozostaje wciąż narażony na ryzyko porysowania czy stłuczenia. Jeśli telefon nosisz w kieszeni z kluczami lub wrzucasz go luzem do torebki czy plecaka, rozsądną opcją będzie zakup pokrowca osłaniającego całą powierzchnię telefonu, również jego ekran. Doskonałym przykładem takich pokrowców na smartfony są etui książeczkowe i flip, a także różnego rodzaju futerały czy kabury. Zwykle tego typu etui wykonane są ze skóry ekologicznej lub naturalnej, a w ich wnętrzu znajduje się elastyczna ramka z sylikonu/TPU, która utrzymuje smartfon w jednym miejscu.

Wybierając etui na smartfon, zwracaj uwagę nie tylko na jego wygląd zewnętrzny i jakość wykonania, ale także na dodatkowe aspekty, które w dłuższej perspektywie czasu przełożą się na wygodę jego użytkowania. Przykładem może być wybór zbyt ciężkiego etui lub zakup etui niedostosowanego do sposobu użytkowania telefonu – tego, jak go przechowujemy i nosimy. Pamiętając o tego typu dodatkowych kwestiach, wybierzesz etui, dzięki któremu komfort i bezpieczeństwo użytkowania smartfona znacznie wzrośnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here