Filmy na okulary vr

Technologia rozwija się coraz szybciej. Filmy i gry wideo są coraz bardziej zaawansowane i trafiają do coraz szerszego grona odbiorców. Nie można zapomnieć o cenie, media te mają coraz więcej posłuchu, gdyż ludzi po prostu na to stać. Aktualnie możemy zaobserwować ciekawą tendencję. Obie te branże przenikają się. Gry wideo coraz częściej nazywane są interaktywnymi filmami. Nie można się z tym nie zgodzić. Obserwując postęp graficzny z roku na rok trzeba przyznać, że coraz bardziej przypominają one rzeczywistość.

Rewolucję co jakiś czas próbują wywołać kolejne filmy stawiając na gogle wirtualnej rzeczywistości

Rewolucję co jakiś czas próbują wywołać kolejne filmy stawiając na gogle wirtualnej rzeczywistościPróby te podejmowane są już od początku branży gier wideo, gdy tylko grafika zaczęła bawić się coraz bardziej z perspektywą. Gracze coraz częściej wystawiani byli na zjawisko zwane immersją. Oznacza to, że grając w daną grę granica między światem realnym a wirtualnym zaciera się. Niestety, wszystkie te próby okazywały się strasznym niewypałem. Problemy z opanowaniem ludzkiego błędnika sprawiały, że gogle te nie sprzedawały się i miały złą opinię w środowisku graczy. Często sprzęty te były bardzo drogie i niewarte swojej ceny. Biblioteka gier również zawodziła. Od kilku do kilkunastu gier- to wszystko co firmy były w stanie zaoferować. Często tworzenie owych gier wiązało się z wieloma trudnościami. Chętnych do nabycia ich było niewielu, twórcy nie dostawali odpowiednich narzędzi i generalnie czuli się sfrustrowani.

Ostatnimi czasy jednak można zauważyć, że coś się na owym rynku zmienia

Dzięki nowym technologiom branża ta zaczyna powoli raczkować. Okazało się, że nie mieliśmy jeszcze odpowiednich technologii, by stworzyć taki sprzęt. Dziś, z najnowszymi zdobyczami informatycznymi okulary te działają, ludzie nie czują się źle, a przynajmniej odsetek takich ludzi jest o wiele mniejszy. Biblioteka gier jest również większa. Twórcy gier mają odpowiednie narzędzia i mogą tworzyć gry nieszablonowe, przystosowane do specyfiki wirtualnej rzeczywistości i potrafiące zainteresować współczesnego użytkownika stacji grających.

Filmy na okulary vr

Możliwości takich gogli są również o wiele bardziej zróżnicowane. Można oglądać filmy na okulary vr, latać przy użyciu Google Maps i wiele, wiele innych rzeczy.

Czy tym razem próba ożywienia wirtualnej rzeczywistości się uda? Tego nie wiemy. Po pierwszym szaleństwie rynek nieco już się uspokoił, jednak wiele firm wciąż stawia na rozwój VR. Być może kiedyś naprawdę gogle te zastąpią dzisiejsze monitory.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here