filmy vr

Wirtualna rzeczywistość w skrócie nazywana jest VR. Jest to nowoczesna technologia, która od kilku lat przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Umożliwia ona nie tylko oglądanie specjalnie przygotowanych do tej technologii filmów, ale także grać w gry, korzystać ze specjalnych aplikacji, które na przykład oferują możliwość spacerowania po różnych miejscach. Mogą to być miejsca, które rzeczywiście istnieją i moglibyśmy się tam realnie znaleźć. Bardzo popularne są również filmy VR.

Filmy VR

filmy vrTechnologia ta umożliwia nam także znalezienie się na przykład w samym centrum parku jurajskiego albo inwazji zombie. Jest to absolutnie fantastyczna technologia. A to, co cieszy jej użytkowników najbardziej to fakt, że całe mnóstwo aplikacji, gier i filmów vr dostępna jest całkowicie bezpłatnie. Można je pobrać bez ponoszenia żadnych kosztów ze sklepu Google Play, w przypadku gdy korzystamy z telefonu z Androidem, oraz z Apple Store, jeśli jesteśmy użytkownikami iPhone’a. Wpisując w wyszukiwarkę danego sklepu VR lub VR 360 otrzymujemy całe mnóstwo dostępnych treści.

Coraz częściej na przykład właściciele luksusowych hoteli, albo osoby, które zajmują się wynajmowaniem eleganckich apartamentów na doby oferują możliwość przejścia się po takim pokoju. Nie będąc na miejscu możemy zobaczyć jak to wszystko wygląda, czy odpowiada naszym potrzebom i spełnia wszystkie wymagania. Aby móc oglądać filmy VR i grać w gry stworzone w technologii 360 stopni musimy zaopatrzyć się w specjalne gogle VR. Umożliwiają nam one zamontowanie na nich telefonu z pobranym wcześniej filmem, grą lub aplikacją.

Zakładając tak przygotowane gogle możemy poruszać głową w różne strony a obraz przesuwa się zgodnie z kierunkiem, w którym spoglądamy. Dzięki temu odnosimy wrażenie, jak gdybyśmy znajdowali się w samym centrum danej akcji. Bardzo dużo filmów w technologii 360 stopni dostępnych jest także na youtube. Dostępnych jest całe mnóstwo doświadczeń, jakie możemy sobie zafundować. Można na przykład wybrać się na przejażdżkę roller coasterem, wyścigowym samochodem lub motocyklem. Możemy zwiedzać wirtualnie miasta na całym świecie. Jeśli zawsze marzyliśmy o tym, by nauczyć się nurkować i badać podwodny świat, technologia VR umożliwia nam realizację tego marzenia.

Gogle VR

Dla osób, które jeszcze nie do końca wiedzą z czym dokładnie wiąże się ta technologia, i które nie wiedzą czy spodoba im się ona na tyle, aby korzystać z niej regularnie, istnieje możliwość zakupu tanich gogli VR. Jednymi z bardzo popularnych są gogle stworzone przez Google i nazwane cardboard. Jest to chyba najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, a cena jest przystępna dla każdego. Dlaczego cardboard? Ponieważ wykonane są z kartonu. Pozwala to przekonać się na czym to wszystko polega. Daje pierwsze doświadczenia związane z VR bez konieczności wydawania mnóstwa pieniędzy.

To też dobra opcja, jeśli używać gogli mają dzieci. Mniejsze ryzyko, że zniszczą przedmiot, który nie był tani. Co ciekawe takie gogle można wykonać nawet samodzielnie ponieważ firma Google udostępniła pełną specyfikację takich kartonowych gogli w internecie. Każdy więc, kto lubi trochę majsterkować, posiada kawałek kartonu, dwie soczewki i gumkę recepturkę, jest w stanie wykonać swoje własne gogle. To czyni tę technologię jeszcze bardziej dostępną.

Ile kosztują gogle VR?

filmy vrOczywiście dla tych osób, które odnajdą się w tej technologii i będą wymagać większej jakości i jeszcze lepszych doświadczeń dostępne jest całe mnóstwo profesjonalnych gogli z wyższej półki. Istnieją także urządzenia dla prawdziwych entuzjastów technologii, które wyświetlając obraz biorą pod uwagę nie tylko obrót, ale także wychylenie głowy. Ponadto oferują najwyższą jakość optyczną. Jeśli zależy nam dodatkowo na tym, aby w tej technologii mieć także kontrolery ruchu to musimy liczyć się z koniecznością nie tylko wydania kilku tysięcy złotych na same gogle, ale także kilkunastu tysięcy na dobry komputer, który wyposażony będzie w porządną kartę graficzną i mocny procesor.

O ile tańsze gogle umożliwiające granie w darmowe gry i oglądanie filmów dostępnych w internecie mogą stanowić bardzo ciekawy prezent dla dzieci, o tyle te zaawansowane rozwiązania to już spory wydatek. Z takich rozwiązań korzystają oczywiście różnego rodzaju salony VR, które umożliwiają każdemu, za drobną opłatą, zatopić się w wirtualnej rzeczywistości najwyższej jakości. Oferują one nie tylko nieosiągalne ze standardowym sprzętem wrażenia, ale także mają dedykowane specjalnie dla siebie gry, filmy i aplikacje. Chociaż rynek VR rozwija się dynamicznie od kilku już lat to wszystko wskazuje na to, że nadal jest to sam początek rozwoju tej technologii. Prawdziwy rozkwit dopiero przed nami. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach prawie wszyscy mają smartfony, które umożliwiają korzystanie z VR, twórcy chętnie tworzą coraz nowe filmy, gry i aplikacje w tej technologii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here