producent wysokiej jakości palet

Paleta to płaska platforma, która służy do magazynowania różnego rodzaju produktów. Ta solidna i szeroka podstawa umożliwia układanie produktów w stosy na określoną wysokość, a także wygodne transportowanie ich za pomocą wózków widłowych. Dlatego też paleta musi odznaczać się określonymi parametrami.

Europalety – najważniejsze cechy

Palety mają duży wpływ na usprawnienie procesów logistycznych, ale muszą one odznaczać się pewnymi cechami, w tym przede wszystkim podobnymi wymiarami, które zapewnią kompatybilność z innymi nośnikami wykorzystywanymi w transporcie oraz takimi urządzeniami jak wózki widłowe.

Producent europalet wytwarza nośniki o standardowych wymiarach, które odpowiadają ściśle określonym wartościom w normach europejskich dotyczących palet. Każda tego rodzaju platforma musi więc mieć określone wymiary, wagę oraz nośność.

Produkuje się je w kilku najbardziej standardowych wymiarach, ale możliwe jest także wytworzenie nośników o wymiarach innych, czyli takich, które najlepiej będą wpisywać się w potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa.

Wymiary europalet

Najważniejsze parametry palet to przede wszystkim długość, szerokość, wysokość europalety, a także waga oraz nośność. Najbardziej standardowa paleta to taka o wymiarach 1200 mm × 800 mm dla długości i szerokości, natomiast wysokość europalety tego typu to 144 mm. Przystosowana jest do obciążenia 1000-1500 kg.

Producent palet w sprzedaży posiada także inne typy tych nośników, również o standardowych wymiarach, np. tzw. półpaleta, paleta przemysłowa czy taka przeznaczona do kontenerów. Odznaczają się one nieco inną długością i szerokością, ale wszystkie są kompatybilne z innymi nośnikami o standardach europejskich i mogą być obsługiwane przez wózki widłowe.

Producent europalet – wysoka jakość

Istotną cechą każdego nośnika jest także materiał, z jakiego został wykonany. Producent palet wytwarza między innymi nośniki drewniane oraz z tworzywa sztucznego. Są to surowce, które są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i inne czynniki zewnętrzne.

Producent europalet także pod względem surowców musi przestrzegać określonych norm – tylko wtedy powstają solidne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze palety, co w połączeniu ze standardowymi wymiarami czyni z nich idealne platformy dla procesów logistycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here