Jakie okulary vr?

Wirtualna rzeczywistość, którą w skrócie określa się jako VR, od kilku lat przeżywa dynamiczny rozwój. Chociaż specjaliści oraz entuzjaści tej technologii zgodnie twierdzą, że prawdziwy boom wciąż jeszcze przed nami. Tak na prawdę pierwsze urządzenia umożliwiające użytkownikom doświadczanie wirtualnej rzeczywistości powstały zaledwie 3 lata temu, w roku 2015. Producentów wszelkiego rodzaju sprzętu, aplikacji oraz dodatków zachęca fakt, że dziś niemal każdy człowiek na świecie posiada smartfona, z którego na co dzień bardzo chętnie korzysta. W dodatku telefony te posiadają bardzo dobre parametry, dzięki czemu doskonale nadają się do tego, aby z ich pomocą doświadczać zjawiska wirtualnej rzeczywistości.

Jakie okulary vr?

Jakie okulary vr?Jedynym akcesorium, jakie trzeba zakupić są specjalnie zaprojektowane okulary. To, jakie okulary vr należy kupić, zależeć będzie przede wszystkim od stopnia zaawansowania użytkownika. Firma Google jako jedna z pierwszych wyprodukowała bardzo proste okulary, które wykonane są z kartonu. Ich koszt jest więc śmiesznie mały i zdecydowanie każdy może sobie na to pozwolić. W dodatku można w internecie znaleźć udostępniony na wolnej licencji pełny projekt tychże okularów. Jeśli więc ktoś ma ochotę na samodzielną pracę ręczną, to jak najbardziej może złożyć takie okulary samodzielnie. Potrzebny będzie jedynie kawałek tektury, gumka recepturka i dwie soczewki. Takie okulary vr są doskonałe dla osób, które jeszcze nie znajdą tej technologii i chcą po prostu sprawdzić na własnej skórze z czym to się wiąże i jakie daje odczucia.

Jeśli doświadczenie będzie pozytywne to oczywiście dostępne są także bardziej profesjonalne okulary wyprodukowane przez wiele firm technologicznych. Charakteryzują się one zdecydowanie bardziej solidnym sposobem wykonania, nowoczesnym wzornictwem a także znacznie lepszym odzwierciedleniem obrazu. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że ich zakup będzie się wiązać ze znacznie wyższymi kosztami. Nie trudno kupić okulary vr w cenie wynoszącej kilkaset złotych, ale dostępne są także takie, których cena przekracza 2000.

Wybierając więc okulary vr należy mieć na uwadze swoje możliwości finansowe, wiek osoby, dla której okulary będą przeznaczone, doświadczenie z wirtualną rzeczywistością. Dziecku w zupełności wystarczą okulary z kartonu, aby móc używać ich z jakimiś prostymi aplikacjami i grami albo oglądać filmy z przejażdżką na roller coasterze. W dodatku mniejsza strata, jeśli z jakiegoś powodu ulegną uszkodzeniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here