Kopie zapasowe Veeam Availability Suite dla firm

Działanie każdego przedsiębiorstwa opiera się w dużej mierze na zarządzaniu danymi. W każdej firmie niezbędne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań, które posłużą do bezpiecznego przechowywania danych, a także zarządzania nimi. Zależnie od profilu działania firmy, mogą być potrzebne różne systemy, a wybór odpowiedniego rozwiązania ma ogromne znaczenie dla dalszego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z ofertą najróżniejszych dostawców działających na rynku i wybrać taki produkt, który idealnie spełni potrzeby danej firmy. W tym tekście chcielibyśmy przedstawić Państwu jeden z wielu produktów stanowiących inteligentne rozwiązanie służące do zarządzania danymi. Jest nim rozwiązanie oferowane przez markę Veeam o nazwie Availability Suite. Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci Państwa do zainteresowania się opisanym produktem. Zapraszamy do lektury!

Veeam – nowoczesne technologie dla wymagających użytkowników

Marka Veeam to producent pochodzący ze Szwajcarii. Zajmuje się przede wszystkim dostarczaniem rozwiązań pomagających w utrzymaniu nieprzerwanego dostępu do danych oraz aplikacji, a także zapobieganiu utracie danych. Rozwiązania tej marki pomagają również w zarządzaniu zwiększoną ilością danych w sytuacji rozwoju przedsiębiorstwa. Marka Veeam dba o to, aby jej klienci nie musieli cierpieć z powodu przerw w działalności spowodowanych awarią. Najistotniejsze zalety tych produktów to możliwość szybkiego tworzenia kopii zapasowych, unikanie sytuacji utraty danych, a także pewność ich odzyskania. Rozwiązania Veeam wykorzystują zaawansowaną replikację i umożliwiają wgląd w środowisko wirtualne, a także w infrastrukturę kopii zapasowych. Docelowy czas odzyskiwania nie przekracza piętnastu minut dla wszystkich aplikacji i danych.

Veeam Availability Suite – dlaczego warto wybrać ten produkt?

veeams

Veeam Availability Suite to jeden z najpopularniejszych produktów marki Veeam. Służy on do tworzenia kopii zapasowych, jednak nie jest to jedyna z funkcji spełnianych przez to rozwiązanie. Ten produkt pozwala na inteligentne zarządzanie danymi w prosty, elastyczny i niezawodny sposób. Opisywane rozwiązanie łączy w sobie zarówno funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i replikacji rozwiązań Veeam Backup & Replication, jak i zaawansowane funkcje monitorowania, raportowania i planowania wydajności Veeam ONE. Dostępne są różne wersje produktu Veeam Availability Suite (Standard, Enterprise i Enterprise Plus). Klienci mogą również wybierać spośród różnorodnych opcji licencyjnych, zależnie od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Przykładowy pakiet Veeam Availability Suite Enterprise może być na bieżąco licencjonowany poprzez całkowitą liczbę gniazd procesora na hostach, na których przechowywane są maszyny wirtualne (te, które mają zostać zarchiwizowane bądź zreplikowane). Natomiast jeśli chodzi o hosty docelowe – służące dla zadań replikacji i migracji – nie muszą one być licencjonowane. Licencje Veeam na oprogramowanie typu instance obejmują całodobową konserwację (w tym wsparcie techniczne i aktualizacje produktu), natomiast licencje wieczyste początkowo obejmują jeden rok konserwacji (wartość 20% lub więcej).

Veeam Availability Suite Enterprise jest idealnym, kompleksowym i profesjonalnym rozwiązaniem, które zostało stworzone, aby pomóc klientom w dążeniu do inteligentnego zarządzania danymi. Jest to kompleksowy pakiet dla przedsiębiorstw, który gwarantuje organizacjom zaawansowane funkcje oraz narzędzia służące do skutecznego osiągania celów związanych z zapewnieniem pełnej ochrony danych, z wysoką dostępnością i krótszym czasem przestojów. Produkt ten z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, zarówno mniejszych, jak i większej wielkości.

Wśród najistotniejszych zalet opisywanego produktu najczęściej wymieniana jest: pewność odzyskiwania, unikanie utraty danych, wykorzystanie ich potencjału, szybkość odzyskiwania danych, a także możliwość pełnego wglądu.

Istotna część pakietu – Veeam Backup & Replication

Veeam Backup

Warto zwrócić uwagę na rozwiązanie stanowiące część pakietu Availability Suite, jakim jest Veeam Backup & Replication. Klienci znajdą w ramach tego elementu wiele ciekawych usług, z których będą mogli korzystać, zwiększając bezpieczeństwo i usprawniając działanie firmy. Produkt ten jest stale aktualizowany, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do najnowszych rozwiązań i zabezpieczeń. Poniżej opisane zostanie kilka przydatnych funkcjonalności wprowadzonych w ramach ostatnich aktualizacji:

  • Veeam Cloud Tier – funkcja udostępnienia repozytorium skalowalnego w poziomie, aby długoterminowo przechowywać dane;
  • Veeam Cloud Mobility – łatwe przenoszenie i szybkie odzyskiwanie dowolnych obciążeń lokalnych lub chmurowych;
  • wiele funkcji samoobsługi umożliwiających zmniejszenie kosztów eksploatacji, a także skrócenie czasu odzyskiwania danych z kopii zapasowych;
  • obsługa wielu najróżniejszych platform (Windows, Linux, Ubuntu i oprogramowania Vmware);
  • możliwość obsługi baz danych Oracle zarówno w systemie Windows, jak i Linux;
  • w ramach wersji Enterprise dostęp do wtyczek aplikacji korporacyjnych, aby móc zarządzać kopiami zapasowymi i bazami danych w wygodny sposób przy użyciu znajomych narzędzi;
  • inteligentna diagnostyka – funkcja monitorująca dzienniki pod kątem wzorców świadczących o konkretnych problemach i dopasowująca je do danych dotyczących monitorowania infrastruktury wizualnej;
  • dodatkowe funkcje i ulepszenia stworzone z myślą o partnerach programu Veeam Cloud & Service Provider.

Gdzie najlepiej zakupić produkt Veeam Availability Suite?

Jesteśmy przekonani, że wielu spośród czytelników tego artykułu zdecyduje się zakup rozwiązania Veeam Availability Suite. Jeżeli zastanawiają się Państwo, gdzie najlepiej kupić ten produkt – zachęcamy do skorzystania z usług autoryzowanego dystrybutora, jakim jest thomas it. W naszej ofercie znaleźć Państwo mogą wiele różnorodnych produktów z kategorii zarządzania danymi, a także urządzenia i oprogramowanie. Działamy w branży IT i staramy się dostarczać naszym klientom usługi najwyższej jakości. Wszystkich klientów zainteresowanych zakupem opisanego w tekście produktu zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami – wykwalifikowani konsultanci z chęcią doradzą Państwu jaki produkt wybrać i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here