ile kosztuje szybka do telefonu

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu, miał sytuację, kiedy jego telefon wylądował na płytkach lub betonie. Ból przy takiej sytuacji jest nie do opisania, ponieważ przeważnie, jak to bywa przy nowych smartfonach, natychmiast pojawia się pajączek na wyświetlaczu. Jest to niesamowicie przykre dla użytkownika. Wymiana takiego wyświetlacza dla nowych telefonów to koszt około 800/1000 zł. A ile kosztuje szybka do telefonu? Zdecydowanie mniej. Więc czasem nie warto wymieniać wyświetlacza, lepiej zakupić nowy telefon. Niestety taka jest prawda.

Jest jednak pewien sposób, który pomoże nam uchronić się przed zarysowaniami i pęknięciami naszego wyświetlacza. Mianowicie szkło hartowane, które dzięki swojej wytrzymałości, ochroni telefon przed siłą uderzenia z kilku metrów na beton. Szkła hartowane nie są bardzo drogie. Cena przeważnie waha się od 30 do 70 zł. Zależne to jest od jakości wykonanej szybki i od jej wytrzymałości. Są również zwykłe szybki do telefonu, tak zwane folie.

Ile kosztuje szybka do telefonu?

Cena takiej szybki, to około 20 złotych. Jednak nie polecam, ponieważ nie daje dużej ochrony przed pęknięciami. Potrafi przepuścić moc przez siebie, a kiedy ta moc dostanie się do wyświetlacza, wiadomo co spowoduje. Bardzo ważną kwestią jest również nakładanie szkła lub szybki. Najlepiej jeśli zrobi to ktoś z serwisu, ponieważ zrobi to profesjonalnie i szybko. Jeśli jednak kupiliśmy ją na internecie, to możemy nalepić ją sami. Wiąże się to jednak z tym, że mogą zostać brzydkie pęcherzyki powietrza co spowoduje, że szybka, nie będzie wyglądać ładnie. Pęcherzyki będą przeszkadzać podczas korzystania z telefonu, a co najgorsze, telefon nie będzie praktycznie chroniony przez taką szybkę.

Bardzo ważne jest zrobić to spokojnie i dokładnie, nie możemy nigdzie się spieszyć, bo wszystko zepsujemy. Do każdej szybki powinna być dołączona nawilżona szmatka. Pierwsze co musimy zrobić, to dokładnie przetrzeć nią cały wyświetlacz. Po to, aby go oczyścić z niedoskonałości, ale również namoczyć. Kiedy już przetrzemy wyświetlacz, weźmy szybkę do ręki. Od góry, ponieważ tam są wcięcia na głośnik oraz aparat, naklejamy ją na ekran. Uważając przy tym, aby nie wyjeżdżała za krawędzie telefonu. Starajmy się utrzymać równe tempo, bo kiedy się zatrzymamy, prawdopodobnie szybka przyklei się nie tak jak chcemy. Odklejanie i poprawianie jej zniszczy wszystko. Kiedy dojdziemy do końca procesu jeszcze raz tą samą szmatką przetrzyjmy szybkę. Powinny się w tym czasie wklęsnąć wszystkie niepotrzebne wypukłości.

Takie szkło hartowane czy szybka do telefonu naprawdę potrafią ochronić nasz ekran przed wieloma uszkodzeniami. Najlepsze jest to, że kiedy takie szkło pęknie, możemy je bez problemu ściągnąć bez jakichkolwiek zarysowań ekranu i zamówić nowe. Dlatego jeśli ktoś chce zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu, bardzo polecam tą metodą, a do spółki z etui, nasz telefon będzie miał najlepszą ochronę.

[Głosów:6    Średnia:3.3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here