Monitoring CCTV

Nasze domy są coraz nowocześniejsze i coraz więcej w nich elektroniki. Jednym z systemów wartych zainstalowania jest oczywiście monitoring CCTV. Pozwala on na bieżąco śledzić sytuację wokół nieruchomości i natychmiastowo reagować na niepokojące sygnały. Dobry monitoring CCTV powinien przede wszystkim pasować do miejsca docelowego montażu. Jak go prawidłowo dobrać? Dlaczego w ogóle warto w niego inwestować? Wyjaśniamy!

Monitoring CCTV – co to jest?

Monitoring CCTV to skrót od angielskiej nazwy Closed-Circuit TeleVision. Oznacza nic innego, jak w dosłownym tłumaczeniu, zamknięty obieg telewizyjny. Obraz w nim nadawany jest pobierany przez kamery i rejestrowany na użytek własny właściciela obiektu. Celem nadrzędnym kamer do monitoringu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa, dlatego dzisiaj spotyka się rejestratory do monitoringu również w miejscach publicznych.

Czy potrzebny Ci monitoring CCTV w domu?

Przywykliśmy do tego, że instaluje się system monitoringu do firmy, ale dzisiaj coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie także do domu. Dlaczego? Ponieważ:

  • daje to poczucie bezpieczeństwa i pozwala kontrolować sytuację na terenie posesji z dowolnego miejsca – z pracy, z hotelu, w którym spędzasz wakacje itd.,
  • odstrasza potencjalnych złodziei, włamywaczy, wandali,
  • doskonały obraz z kamer zachowywany w wysokiej rozdzielczości bez względu na panujące warunki atmosferyczne,
  • świetny materiał dowodowy na wypadek zajść o charakterze kryminalnym,
  • możliwość współpracy systemu monitoringu z alarmem dźwiękowym, a także wysyłanie sygnałów do firmy ochroniarskiej, która przyjeżdża z interwencją w krótkim czasie.

Jak widzisz, Twoje mienie i majątek mogą być chronione lepiej, gdy zdecydujesz się na system monitoringu do domu. To pozwala też wygodnie kontrolować jakość pracy zatrudnionego personelu, w tym sprzątaczki, gosposi, niani czy ogrodnika.

Zakup kamer i rejestratorów do monitoringu

Sprawnie działający monitoring CCTV składa się z kilku elementów. Tak naprawdę możesz dość swobodnie decydować o tym, jaki kształt przybierze finalnie i jakie będzie pełnił funkcje. Tutaj liczy się przede wszystkim wysoka jakość obrazu oraz dźwięku, które można zapisać i zachować na dłużej, wybierając dodatkowo rejestratory do monitoringu.

Musisz podjąć kilka decyzji, m.in. dotyczących liczby i rozmieszczenia kamer, stosowanych technologii, połączeń sieciowych, długości archiwizacji zebranych materiałów, sposobu zasilania. Szerzej ten temat został opracowany w artykule: Monitoring bezprzewodowy czy przewodowy – która opcja lepsza?

Jeżeli nie masz szczególnych wymagań względem monitoringu CCTV i chcesz kupić od razu sprawdzone rozwiązanie, postaw na gotowy zestaw. Jego cena różni się w zależności od zawartości i jakości poszczególnych elementów, głównie kamer do monitoringu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here