dzierżawa drukarki do firmy

Wyposażając biuro, przeważnie planujemy zakup niezbędnych sprzętów takich jak biurka, fotele, szafy, komputery czy drukarki. Niejednokrotnie wiąże się to z ogromnymi wydatkami. Tym bardziej dla większości przedsiębiorców bardzo atrakcyjną opcją może się okazać dzierżawa drukarki. Właśnie dlatego postanowiliśmy omówić szerzej największe zalety dzierżawy tego typu sprzętu.

Jakie korzyści przynosi dzierżawa drukarki?

Mówiąc o dzierżawie drukarki, warto pamiętać, że urządzenie biurowe zasadniczo różni się od klasycznych drukarek, jakie można spotkać w wielu domach. Drukarka biurowa charakteryzuje się dużo większą wydajnością i niezawodnością. To oczywiście przekłada się na cenę urządzenia.

Analizując zalety dzierżawy drukarki, można łatwo stwierdzić, że to rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Głównym atutem jest znaczna oszczędność w porównaniu z zakupem takiego sprzętu. Dzierżawa drukarki nie powoduje powiększenia listy środków trwałych. Wybór dzierżawy sprzętu prowadzi do zmniejszenia wysokości podatku dochodowego firmy. Wynika to z faktu, że wszystkie koszty wynikające z umowy dzierżawy zalicza się do kosztów uzyskania przychodów. To bardzo korzystne rozwiązanie dla nowych firm oraz startupów. Początkującym przedsiębiorcom zależy na redukcji kosztów związanych z rozpoczęciem działalności. Dzięki temu zmniejszają ryzyko utraty płynności finansowej.

Dużą zaletą dzierżawy drukarki jest możliwość finansowania sprzętu z bieżących środków obrotowych. Mówiąc wprost, nie trzeba wydawać dużej sumy na zakup sprzętu. Można za to płacić co miesiąc dużo niższą kwotę zawartą w umowie i cieszyć się nowym, pełnowartościowym sprzętem. Co ważne umowa dzierżawy w większości przypadków obejmuje także regularny serwis urządzenia. Dzięki temu nie trzeba przejmować się ewentualnymi naprawami eksploatacyjnymi. Wykwalifikowany serwis zadba o niezawodne działanie drukarki przez cały okres umowy. To skutecznie ochroni firmę przed nieplanowanymi przestojami w pracy i niemożnością wydruku ważnych dokumentów.

Jaki sprzęt można dzierżawić?

W dzisiejszym artykule skupimy się co prawda na drukarce, niemniej jednak nie jest to jedyny sprzęt, który opłaca się dzierżawić. Wyposażając biuro firmowe, można podpisać umowę na dzierżawę sprzętu komputerowego, drukarek, niszczarek czy kserokopiarek. Podsumowując ceny zakupu poszczególnych elementów wyposażenia łatwo dojść do wniosku, że organizacja biura wiąże się z dużymi wydatkami. Warto w miarę możliwości redukować te koszty rozkładając je na dłuższy okres. Dzięki temu wydatek związany z wyposażeniem biura będzie dużo mniej odczuwalny. Wybierając umowę dzierżawy, można otrzymać wysokiej klasy sprzęt, którego zakup byłby zbyt dużym obciążeniem finansowym dla firmy. Nowoczesny sprzęt renomowanej firmy to nie tylko prestiż, ale także gwarancja niezawodności i wydajności druku.

Planując dzierżawę sprzętu takiego jak drukarka, niszczarka czy kserokopiarka, warto zajrzeć na stronę: https://www.telekontrakt.pl/. Znajduje się tam kompleksowa oferta firmy Telekontrakt, która jest akredytowanym partnerem marki Canon. Firma zajmuje się sprzedażą, dzierżawą i leasingiem urządzeń, które stanowią podstawę funkcjonowania każdego biura.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here