jak namierzyć zgubiony telefon po imei

Każdy z nas stara się pilnować swojego dobytku, bo nikt nie lubi być okradany. Ty również starasz się zabezpieczyć swój dom, samochód i telefon – najlepiej jak potrafisz. W tym celu założyłeś dodatkowy zamek w drzwiach, a wejścia do domu strzegą specjalne antywłamaniowe drzwi. Samochód ma wykupione ubezpieczenie Auto Casco a sam interesujesz się tym jak namierzyć zgubiony telefon po IMEI. Zastanawiasz się nad tym, co by tu jeszcze zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej rodziny. W grę wchodzą dwie opcje. 

Podstawowe zabezpieczenia w domu

Pierwsza z nich dotyczy alarmu przeciwwłamaniowego. Dźwięk takiego urządzenia z pewnością słychać w całej okolicy, a to na pewno zwróciłoby uwagę sąsiadów, w razie ewentualnego włamania. Montaż tego typu zabezpieczeń nie wiąże się z dużymi kosztami, a poczucie bezpieczeństwa wyraźnie wzrasta. Drugi wariant też minimalizuje ryzyko kradzieży, ale jest nieco bardziej kontrowersyjny. Chodzi o wynajęcie prywatnych ochroniarzy i założenie monitoringu. Owszem po wdrożeniu tego w życie poziom ochrony wyraźnie wzrasta, maleje za to komfort psychiczny domowników.

Nie każdy lubi być stale obserwowany. Kamery rodzą w ludziach pewien rodzaj skrępowania, a poza tym ci ochroniarze, jakby nie było to obcy ludzie, więc twoja rodzina z pewnością byłaby przeciwna, żeby obcy ludzie kręcili się po domu. Twoja ostrożność i zapobiegliwość wynika z tego, że kilka już razy padłeś ofiarą kradzieży. Jesteś biznesmenem, więc twoja profesja wymaga częstych podróży.

Gdy nie ma cię w domu, twój poziom obaw o rodzinę wzrasta. Dodatkowo parę lat temu z twojej posesji skradziono twoje nowe auto. Policja co prawda wszczęła dochodzenie, jednak twojego wozu nie odnaleziono. Byłeś rozgoryczony takim obrotem spraw, więc postanowiłeś, że sam ochronisz swoje mienie i najbliższe ci osoby. Właśnie stąd wynikają wszelkie twoje rozważania na temat alarmów i pracowników ochrony.

Jak namierzyć zgubiony telefon po IMEI?

Twoje złe doświadczenia wiążą się także z lotniskiem. Podczas odprawy zaginął twój portfel razem z dokumentami, złodziej zabrał też twój telefon komórkowy. Gdy tylko się zorientowałeś, zawiadomiłeś o tym pracowników lotniska. Niestety i tym razem nie udało się złapać sprawcy i nawet monitoring nie pomógł. O całym zajściu powiadomiłeś policję. Funkcjonariusze spisali twoje zeznania, a policyjny informatyk głowił się nad tym, jak namierzyć zgubiony telefon po imei. Jest to taki unikalny kod, każdy telefon posiada inne oznaczenia. Wszelkie wysiłki policyjnego speca spełzły na niczym. Musiałeś pogodzić się z faktem, że już nigdy nie odzyskasz telefonu.

I nie tyle telefonu było ci żal – większy smutek wywoływały utracone dane twoich kontrahentów. Brak dokumentów też stanowił problem, lecz panie w urzędzie poszły ci na rękę i wydały dokument zastępczy. Przez to mogłeś wyruszyć w zaplanowaną podróż i twoje interesy nie ucierpiały. Ponadto twoja asystenta pomogła ci odtworzyć listę klientów, z którymi prowadziłeś negocjacje biznesowa. Twoja córka wybrała ci nowy telefon i podarowała ci go, zaraz po twoim powrocie. Ty natomiast postanowiłeś- sam zabezpieczyć się przed następstwami włamania. Szkoda tylko, że całkowicie straciłeś zaufanie do organów ścigania.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułEtui na telefon huawei

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here