Ranking dostawców Internetu w Poznaniu

Obecnie na lokalnych rynkach usług Internetu działa ponad kilkudziesięciu operatorów. Każdy z nich może jednak oferować zupełnie inne rozwiązania w tym zakresie, dlatego warto skorzystać z rankingów. Dlaczego jest to tak bardzo ważne i którzy operatorzy na terenie Poznania oferują najlepszy Internet?

Dlaczego warto skorzystać z rankingu dostawców Internetu?

Ranking dostawców Internetu zawiera nie tylko opinie użytkowników (wyrażone w formie oceny – np. w gwiazdkach, ale także w formie komentarza, dzięki któremu można dokładnie poznać ofertę), lecz można w nim znaleźć również informacje na temat parametrów łącza – np. prędkość, symetryczność lub asymetryczność oraz informacje o cenach. Jeśli chodzi o wybór dostawcy Internetu, Poznań jest miejscem, w którym warto korzystać z takich rankingów, które są aktualizowane co miesiąc. Dzięki temu nie popełni się błędu i wybierze się najkorzystniejszą dla siebie ofertę w danym momencie. Oferty poszczególnych operatorów mogą się bowiem zmieniać z miesiąca na miesiąc.

Najlepsi dostawcy w rankingu w Poznaniu

Jeśli chodzi o ranking, w którym porównywani są dostawcy Internetu, Poznań jest miejscem, w którym warto wyróżnić trójkę z nich, a więc: East & West, Netię i INEA. Każdy z tych operatorów posiada nieco inną ofertę.

East & West to operator, który swoją bardzo wysoką pozycję w rankingach osiągnął dzięki aż trzem prędkościom łącza światłowodowego i bardzo niskim jak na osiąganą prędkość (od 0,3 Gb/s do 0,9 Gb/s) cenom. Atut, na który zwrócili uwagę również użytkownicy Internetu od tego operatora, to zerowy koszt aktywacji i instalacji Internetu oraz oferowany w pakiecie modem Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe łączenie się z siecią z każdego miejsca w domu lub w mieszkaniu.

Netia wyróżnia się bardzo szeroką ofertą Internetu, jeśli chodzi o jego prędkość. W jej przypadku można skorzystać z tradycyjnego łącza kablowego o prędkości od 0,02 do 0,15 Gb/s, jak i ze światłowodu, z prędkościami rzędu 0,5-1 Gb/s. Tym, co zachęca klientów do skorzystania z oferty Netii, jest ponadto 14-dniowy okres próbny, który pozwala na dokładne przetestowanie usługi, oraz miesięczny okres promocyjny, w którym opłaty nie są w ogóle pobierane. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można liczyć na dodatkowe oszczędności w domowym budżecie.

Jeśli natomiast chodzi o INEA, w ofercie tego operatora znajduje się najszybszy Internet w Polsce, którego prędkość sięga nawet 10 Gb/s (przy łączu symetrycznym). Dzięki temu nawet bardzo duże pliki ściągnie się i wyśle już w ciągu kilku sekund, a także bezproblemowo przeprowadzi się transmisję online. INEA to także operator, który osiąga najlepsze rezultaty w testach internetowych prędkości i stabilności łącza. Wybierając jego ofertę, można zatem liczyć na szybki Internet, który nie będzie się zacinał.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here