Większość użytkowników sprzętów komputerowych korzysta z laptopów, które mają wbudowane tak zwane touchpady – urządzenia imitujące dawniejsze „myszki”. Jednakże wciąż „gładzik” można zastąpić myszką, którą bez problemu podpinamy do wejść USB lub… nie. Od wielu lat na rynku dostępne są mysze bezprzewodowe, które umożliwiają korzystanie bez niewygodnych kabli. Komu nie zdarzyło się przez przypadek pociągnąć za taki kabel? Grozi to uszkodzeniem lub zrzuceniem naszego cennego laptopa, więc mysza bezprzewodowa będzie z całą pewnością bezpieczniejszym, jak i wygodniejszym rozwiązaniem.

Jaką myszkę bezprzewodową kupić?

Ranking myszek bezprzewodowychJednak jaką myszkę bezprzewodową kupić? Warto w tym momencie sporządzić aktualny ranking myszek bezprzewodowych w oparciu o popularne strony z nowinkami technologicznymi. Liczyć się będą parametry, cena oraz estetyka. Miejsc będzie aż 13, więc każdy wybierze w sam raz coś dla siebie. Warto mieć na uwadze, że podane ceny są orientacyjne i mogą się zmieniać w zależności od daty premiery myszy i sklepu, w którym jej szukamy.

Ranking myszek bezprzewodowych

 

 1. Logitech M325
  Klasyczna bezprzewodowa mysz. Bardzo elegancka. Nadaje się do biura, jak i do domu. Posiada 2 przyciski. Optyczna. Na złącze USB. Jej koszt to około 50 złotych.
 2. Rapoo 7800P
  Mysz o ciekawym kształcie, jedna ze stron jest lekko wydłużona. Wygodna przy pracy z laptopem. Posiada aż 6 przycisków. Laserowa. Na złącze USB. Jej koszt to około 80 złotych.
 3. Logitech M187
  Klasyczny kształt myszy. Posiada 3 przyciski. Nadaje się do biura i domowej pracy przy komputerze. Laserowa, na złącze USB. Kosztuje około 80 złotych.
 4. Everest SM-163
  Zgrabna, niewielka myszka. Posiada 3 przyciski, jest optyczna. Na złącze USB. Jest jedną z najtańszych opcji – jej koszt to około 20 złotych.
 5. Asus WT425 Optical Mouse Black
  Myszka jest większa, posiada ciekawy kształt dopasowujący się do dłoni. Zawiera 6 przycisków i złącze Wireless. Jest optyczna. Najlepiej używać takiej myszki w biurze lub w domu. Jej koszt to około 80 złotych.

Kolejne myszki bezprzewodowe warte uwagi

 1. Steel Series Sensei Wireless 62250
  Myszka przeznaczona dla graczy. Posiada 8 przycisków. Jak wskazuje jej nazwa, jest na złącze Wireless. Jest również najdroższą opcją – taka profesjonalna myszka kosztuje ponad 600 złotych. Jeśli jednak planujemy karierę zawodowego gamera, warto zastanowić się nad zakupem właśnie takiej myszy.
 2. A4Tech G3-280
  Kolejna klasyczna propozycja do pracy w biurze lub w domu, również przy laptopie. Złącze USB, 3 przyciski. Mysza jest laserowa i kosztuje około 50 złotych.
 3. Tracer Zelih RF TRM-152W nano mini
  Mysz przeznaczona szczególnie dla osób pracujących przy laptopie ze względu na swój rozmiar. Optyczna, złącze Wireless. Posiada 4 przyciski. Cenowo wypada nieźle – około 20 złotych.
 4. Logitech Wireless Gaming G602
  Następna propozycja dla graczy. Myszka posiada specyficzny kształt, dzięki czemu doskonale leży w dłoni. Złącze USB, myszka posiada aż 11 przycisków. Jest laserowa. Kosztuje około 170 złotych, co mogłoby wydawać się wygórowaną ceną, aczkolwiek w tym rankingu znajduje się już przecież mysz za ponad 600 złotych, więc jest to znacznie tańsze rozwiązanie dla osób, które planują zawodowo zająć się graniem.
 5. A4Tech Bloody R80
  Kolejna myszka przeznaczona dla graczy. Z pewnością 8 przycisków, które ta mysz posiada, pomaga w rozgrywce. Złącze USB, myszka jest optyczna. Mysz posiada ciekawy design, typowo młodzieżowy. Jej koszt to ponad 100 złotych.
 6. Logitech Performance Mouse MX
  Znowu ukłon w stronę osób zainteresowanych grami. Złącze USB, 8 przycisków. Optyczna. Dwukrotnie droższa od poprzednio wymienionej myszki, czyli kosztuje około 200 złotych.
 7. Logitech MX Anywhere 2
  Niewielka mysz przeznaczona do pracy biurowej i w domu. Wygląda bardzo elegancko. Posiada 7 przycisków i jest laserowa. Złącze Bluetooth. Jak na mysz przeznaczoną do pracy, cena może wydawać się nieco wygórowana – kosztuje około 200 złotych.
 8. Logitech M705 Wireless Mouse
  Ciekawy, prosty design. Mysz przeznaczona do pracy w biurze i domu. Laserowa. Złącze Wireless. Kosztuje około 140 złotych, więc to kolejna propozycja droższej myszy, która przeznaczona jest do zwykłej pracy na komputerze.

Czym kierować się przy wyborze myszki?

Tak prezentuje się nasz ranking myszek bezprzewodowych. Warto pamiętać, że są to jedynie propozycje i należy dostosować je do swoich własnych potrzeb. Niekiedy nie warto też sugerować się przeznaczeniem danej myszki – to, że w teorii stworzona została ona do gier, nie oznacza, że nie sprawdzi się w pracy biurowej. Myszka to myszka i jej podstawowe zadanie zna każdy z nas. Analogicznie, grać możemy również przy pomocy myszy przeznaczonej teoretycznie do pracy biurowej. Nie oczekujmy jednak, że mysz za 20 złotych zastąpi nam w tym przypadku profesjonalną myszkę z doskonałą czułością czy prędkością. Zatem wybór odpowiedniej myszy zależy od naszych osobistych preferencji i oczekiwań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here