Taśmy LED

Taśmy LED na stałe zagościły w polskich domach i mieszkania. Coraz więcej osób urządzających swoje cztery kąty decyduje się na wybór tego systemu oświetleniowego. Rozmaite korzyści wiążą się z jego zastosowaniem. Ledy pozwalają uzyskać niezwykłe efekty aranżacyjne, wyeksponować kontury pomieszczenia oraz podkreślić jego wybrane miejsca. LEDy świetnie sprawdzają się jako oświetlenie dodatkowe, które możesz wykorzystać do wykreowania magicznej, kolorowej atmosfery. Poniżej udzielamy porad dotyczących zakupu taśm LED, dowiesz się jakie modele warto wybierać oraz na podstawie jakich kryteriów należy dokonywać zakupu.

Taśma LED – kilka porad dla przyszłych użytkowników 

Przystępując do zakupu taśmy LED, z pewnością zauważysz, że poszczególne produkty różnią się stopniem izolacji przed szkodliwymi oddziaływaniami. Najważniejszy jest współczynnik IP, który określa w jakim stopniu dana taśma jest odporna na wpływ wilgoci oraz zawieszonych w powietrzu pyłków. Taśmy LED stosowane w salonie, sypialni lub pokoju dziennym powinny posiadać współczynnik IP na poziomie 22-33. W przypadku oświetlenia łazienkowego radzimy sięgnąć po taśmy z IP 55 lub 65. 

Nie mniej ważny jest czas użytkowania danej taśmy oraz miejsce, w którym zostanie ona zamontowana. Jak dobrze wiadomo, każdy system oświetleniowy emituje jakąś porcję ciepła. W przypadku taśm LED jest to stosunkowo niewielka ilość energii cieplnej, która nagrzewa poszczególny diody oraz rozchodzi się po otoczeniu. Jeśli więc planujesz korzystać z oświetlenia LED przez długi okres czasu, wówczas warto upewnić się, że odprowadzanie ciepła będzie przebiegać prawidłowo. 

Warto unikać montażu w miejscach o podwyższonej temperaturze, a także miejscach nieprzewiewnych. Dobrym pomysłem będzie natomiast korzystanie ze specjalnych profili aluminiowych, które będą pomagać w sprawnym odprowadzaniu energii. Ich rozbudowany wybór oferuje sklep elektryczny Poznań – SpecKable. 

Kwestie estetyczne i aranżacyjne w czasie wyboru taśm LED 

Taśmy LED mogą różnić się także temperaturą barwy emitowanego światła. Światło ciepłe oraz zimne inaczej sprawdza się w różnych pomieszczeniach oraz w różnych stylach aranżacyjnych. Diody emitujące światło ciepłe pasują do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub rustykalnym, a także wszystkich przytulnych pomieszczeń. Diody emitujące światło chłodne lepiej sprawdzą się w aranżacji łazienki lub kuchni, a także jako ozdoba telewizora lub komputera.

Znajdziesz też taśmy emitujące światło ciepłe jak i zimne jednocześnie. W taśmach takich znajduje się specjalny przełącznik, który pozwala na uruchomienie poszczególnych grup diod, odpowiedzialnych za emisję wybranego koloru.

Taśmy RGB – nowoczesna technologia dla piękna Twoich wnętrz 

Na popularności zyskują tak zwane taśmy RGB, których konstrukcja jest bardziej złożona niż zwykłej taśmy LED. Każdy „piksel świetlny” jest zbudowany z aż trzech osobnych diod, świecących w odcieniach podstawowych (czerwony, niebieski i zielony). Dzięki temu masz możliwość przełączania pomiędzy różnymi barwami światła oraz wyboru takiej, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Jedynym minusem taśm RGB jest fakt, że nie emitują one koloru białego. 

Warto też rozważyć zakup taśm RGBW, w których budowie znajduje się wspomniany kolor biały. W rezultacie kombinacja dostępnych barw jest jeszcze bardziej rozbudowana. Warto podkreślić, że znajdziesz zarówno taśmy RGBW emitujące światło białe w odcieniu ciepłym jak i zimnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here