promowanie muzyki

Bycie początkującym artystą nie jest łatwe, ponieważ musimy sami pokonywać trudną ścieżkę do wymarzonej kariery. Było tak od zawsze, lecz dziś jest nieco prościej wejść na szczyt niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wszystko za sprawą serwisów i aplikacji, które umożliwiają dotarcie do potencjalnych odbiorców. Powstanie każdej z nich wywoływało niemałe poruszenie w branży muzycznej. Tak jest również, w przypadku aplikacji TikTok, która gości na naszych smartfonach od kilku lat.

Czym jest TikTok i czym różni się od znanych serwisów muzycznych?

TikTok to przede wszystkim aplikacja mobilna, która powstała wskutek przejęcia aplikacji Musica.ly w 2017 roku. Głównym przeznaczeniem TikToka jest tworzenie i udostępnianie krótkich materiałów wideo. Charakterystyczna dla aplikacji jest jej prostota, dzięki której bez większego wysiłku możemy stworzyć 15-sekundowy teledysk. Do tego łatwa synchronizacja głosu z muzyką sprawia, że aplikacja cieszy się największym zainteresowaniem wśród nastolatków.

Jak wykorzystać TikToka do promocji muzyki?

Wśród osób korzystających z aplikacji nie może zabraknąć gwiazd takich jak Ariana Grande, Ed Sheeran, czy Justin Bieber. Korzystając z TikToka, warto mieć na uwadze jego aspekt biznesowy, ponieważ może być on wykorzystywany jako narzędzie umożliwiające promowanie muzyki. Filmiki tworzone przy użyciu aplikacji oprócz teledysku mogą mieć również formę humorystyczną. Ponadto TikTok umożliwia wykorzystanie różnych efektów specjalnych, naklejek i filtrów, dzięki którym nasze materiały mogą być ciekawsze.

Bez problemu filmiki z TikToka możemy udostępniać w mediach społecznościowych, dzięki czemu możemy na bieżąco na naszym profilu dodawać nowe materiały. Takie podejście jest dosyć ciekawe, ponieważ w przeciwieństwie do serwisów takich jak np. Spotify, czy Tidal, tutaj jest znacznie łatwiej się wybić. Wszystko za sprawą prostoty użytkowania aplikacji oraz grona odbiorców, którym w głównej mierze są nastolatkowie. Jednak pomimo wieku potencjalnych odbiorców naszej muzyki nie powinniśmy ich lekceważyć. Szczególnie w sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak, to możemy być w ogniu mocnej krytyki.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here