Urządzenie sterujące w Twoim domu – BleBox

Z pewnością wielu z Was spotkało się już z technologią zdalnego sterowania urządzeniami. Jednym z najpopularniejszych jest pilot do telewizora. W tym przypadku odbywa się to za pomocą podczerwieni. Inne sytuacje to np. słuchawki bezprzewodowe, głośniki bluetooth itd. W tym artykule jednak zajmiemy się siecią WiFi oraz nieco bardziej zaawansowanymi urządzeniami sterującymi. BleBox to elektroniczny moduł, który może być kompatybilny z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Współpracuje z dedykowaną aplikacją na smartfona, która oferuje bogaty interfejs zdalnego sterowania samym przekaźnikiem, jak również urządzeniami do niego podłączonymi.

Automatyzacja procesów

Z BleBoxa korzysta się głównie w systemach inteligentnych domów. W takich budynkach wiele procesów zostało zautomatyzowanych. Rolety zasłaniają się i odsłaniają o odpowiedniej porze, podobnie z otwieraniem okien, czy alarmem, który zbroi sam, gdy lokatorzy opuszczą posesję. Zdalne systemy umożliwiają również sterowanie bramą wjazdową czy garażową, nawadnianiem trawnika oraz szeregiem innych czynności, które odbywają się w obrębie domów z inteligentnymi systemami. Co najważniejsze wszystkim steruje się z dowolnego miejsca na świecie za pomocą specjalnej aplikacji na smartfonie.

Jak to działa?

Wracając jednak do BleBoxa – jest to specjalny przekaźnik, który może sterować urządzeniami domowymi o mocy 230 V i 3 kW. Wszystko odbywa się w tym przypadku z wykorzystaniem sieci WiFi. Co ważne, całość można skonfigurować przez przeglądarkę internetową, ponieważ producent umożliwia intuicyjny interfejs. BleBoxa montuje się w puszce elektrycznej, do której podciągamy poszczególne przewody. Samo urządzenie posiada złącza śrubowe, dlatego montaż przewodów nie powinien stanowić problemu. Podobnie jest z instalacją całego systemu – z powodzeniem można wykonać wszystkie prace samodzielnie. Co ciekawe do modułu BleBox da się podłączyć aż cztery przewody. Urządzenie posiada złącza OUT, zasilanie, N i L oraz IN. Aby skonfigurować całość do prawidłowego funkcjonowania, wystarczy podłączyć się do sieci, wpisać odpowiednie dane, które otrzymamy wraz z urządzeniem i uzyskać dostęp do indywidualnego konta użytkownika. To będzie w pełni współpracować z systemem, a prosty interfejs zapewni intuicyjną kalibrację poszczególnych parametrów.Gatebox marki Blebox to prosty system, który pozwoli zmienić codzienne życie na dużo łatwiejsze oraz zautomatyzować wiele procesów, które dzieją się w budynkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here