szkoła

Zwykła tablica kredowa powoli przechodzi do lamusa. Rozwój technologiczny społeczeństwa wkracza również do szkół. Taka jest kolej rzeczy, a zarząd danej szkoły powinien dostosować się do panujących trendów. Pozytywne nastawienie dyrekcji szkoły do technologii w edukacji powoduje, że jednostka jest uważana za nowoczesną, a uczniowie chętniej się uczą. Co zatem warto umieścić w salach lekcyjnych? Właśnie temu tematowi poświęciliśmy poniższy artykułów. Na szczególną uwagę zasługują projektory i tablice multimedialne.

Multimedialne projektory do szkół

Możliwość wyświetlania obrazów i treści w szerokiej rozdzielczości to świetny sposób na naukę przedmiotów przyrodniczych, geografii, matematyki, chemii lub fizyki. Projektor multimedialny to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym szkolnym pomieszczeniu przeznaczonym do prowadzenia lekcji. Gdy nauczyciel posiada swobodny dostęp do takiego nowoczesnego rzutnika, to ma szansę na przygotowanie lekcji w taki sposób, że jest ona ciekawa dla dzieci i młodzieży. Rzutniki multimedialne już dawno wykorzystywane są do zajęć na uczelniach wyższych. Dostrzeżono bowiem ich ogromny potencjał edukacyjny.

W sprzedaży znaleźć można spory wybór dobrej jakości projektorów, które będą sprawnie działały przez długie lata. Z całą pewnością godnym polecenia producentem takiego sprzętu jest firma BenQ, który proponuje kilka sprawdzonych modeli. Projektory tej marki gwarantują czysty obraz, projekcję trapezową, czyli łatwe ustawienie urządzenia względem ściany lub ekranu oraz funkcję oszczędzania energii Smart Eco. Żywotność lamp BenQ to nawet 15000 godzin. Niektóre modele projektorów oferują również nowe tryby obrazu, w tym: tryb prezentacji, tryb grafiki i tryb przeglądania danych (np. BenQ MH560).

Tablice multimedialne do szkół

Równie pomocnymi narzędziami naukowymi są tablice multimedialne. Dla współczesnego młodego pokolenia, które na co dzień korzysta ze smartfonów i tabletów, standardowa forma nauki jest nieatrakcyjna, więc także nieskuteczna. Tablice multimedialne umożliwiają nauczycielowi zaciekawić uczniów treściami z programu nauczania.

Interaktywne tablice dla szkół mogą być obsługiwane pisakiem, własnym palcem lub innymi przedmiotami. Tego typu tablica jest lakierowana, matowa i magnetyczna. Może zatem pełnić wiele funkcji i zapewnia prowadzącemu zajęcia komfort pracy. Co ciekawe, z zalet urządzenia może korzystać jednocześnie kilka lub kilkanaście osób. Po bokach tablicy znajdują się programowalne przyciski. Tablice multimedialne mogą być wyposażone w moduł WiFi, który umożliwia bezprzewodowe połączenie z komputerem, interaktywną półkę oraz wysokiej jakości zestaw nagłaśniający.

Gdzie kupić wysokiej klasy sprzęt multimedialny do szkoły?

Zaufanym sprzedawcą sprzętów multimedialnych jest sklep AVPoint.pl. W asortymencie firmy dostępne są urządzenia o różnych funkcjonalnościach, które spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Załoga sklepu chętnie doradza w kwestii doboru urządzeń do wymagań danej szkoły lub potrzeb konkretnego nauczyciela. Oferta tablic multimedialnych dostępna jest pod adresem internetowym: https://avpoint.pl/tablice-multimedialne-dla-szkol.

Sklep AVPoint.pl jest doceniany zarówno przez przedsiębiorców, jak również jednostki publiczne, które szukają najkorzystniejszych ofert handlowych. Firma proponuje atrakcyjne warunki cenowe, dzięki czemu często bierze udział w przetargach i zapytaniach ofertowych. Z powodzeniem dobiera sprzęt według SIWZ (Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here