Budowa systemu alarmowego w domu. Co będzie potrzebne?

Co roku policja notuje w naszym kraju kilkadziesiąt tysięcy włamań do domów, nawet tych zabezpieczonych kratami w oknach lub roletami antywłamaniowymi. Tego rodzaju konstrukcje mają jedną istotną wadę, brak im elementu odstraszającego. Dlatego warto stworzyć w swoim domu profesjonalny system alarmowy. Rynek oferuje bardzo wiele produktów przeznaczonych do tego celu, a asortyment, jakim dysponuje sklep Fonex, pozwoli na zbudowanie funkcjonalnego oraz skutecznego systemu bezpieczeństwa.

Centrum dowodzenia

By wszelkiego rodzaju elementy instalacji, takie jak kamery zewnętrzne, czujki pir lub wideodomofon działały właściwe, muszą one być podłączone oraz kontrolowane przez urządzenie sterujące. Obecnie funkcję taką sprawują centrale alarmowe. Rozwój techniki pozwala na zastosowanie bezprzewodowych urządzeń, takich producentów jak, np. Satel, które dostępne są w różnej konfiguracji oraz cenach. Fonex ma w swojej ofercie wiele modeli tego rodzaju modułów sterujących, np. centrale DSC obsługujące nawet do 64 linii, co daje duże możliwości personalizacji.

Starając się zbudować idealny system, warto zastanowić się, czy interesuje nas tradycyjny sposób komunikacji między poszczególnymi elementami, w którym wykorzystywane jest okablowanie, czy wolimy nowoczesne rozwiązania oparte na falach radiowych. Decyzja taka ma kluczowe znaczenie przy kompletowaniu innych elementów, takich jak czujki dymu/gazu. Ważnym urządzeniem, które może uzupełniać działanie centralki, jest sieciowy rejestrator cyfrowy DS-7104HGHI-F1 firmy Hikvision. Ten model pozwala na zapisywanie obrazu i dźwięku z zainstalowanych w danym systemie alarmowym elementów rejestrujących takich jak kamery wewnętrzne, zewnętrzne, oraz inne. Tak skonstruowane centrum dowodzenia pozwoli na wydajną pracę wszystkich urządzeń.

Oczy i uszy

Systemy alarmowe nie tylko mają informować o powstałym zagrożeniu, pozwalają także na monitorowanie domu oraz obszaru znajdującego się bezpośrednio w jego pobliżu. Sklep Fonex oferuje szeroki wybór czujników ruchu, kamer i sygnalizatorów akustyczno-optycznych. Np. kopułowa kamera o symbolu EVX-FHD202IR-W firmy Evermax daje między innymi możliwość nagrywania w podczerwieni, a dzięki swojej konstrukcji może być umieszczona zarówno na ścianach, jak i sufitach.

By stworzyć dobry system alarmowy, niepotrzebne są wielkie nakłady finansowe, ale odpowiednio dobrany sprzęt i akcesoria. Zabezpieczenie domu jest obecnie bardzo proste, między innymi dzięki dużej dostępności niezawodnego sprzętu w sklepie Fonex.

Zaopatrz się we wszystkie niezbędne elementy sytemu alarmowego: https://www.fonex.pl/kategorie/systemy-alarmowe-1.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here