simlock
fot: pixabay.com

Sim lock to popularne określenie zabezpieczenia zakładanego na telefony komórkowe przez operatorów konkretnej sieci. Zabezpieczenia te są szczególnie znane nieco starszym użytkownikom popularnych komórek, którzy pamiętają jeszcze telefony nie posiadające ekranów dotykowych a nawet bez dostępu do Internetu. Tak, ciężko to sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach, gdzie telefon spełnia bardziej funkcję przenośnego komputera a wykonywanie  połączeń tradycyjną metodą jest funkcją raczej mało używaną.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-sciagnac-simlocka/

Zabezpieczenie o których mowa do niedawna miała skutecznie zatrzymywać klientów danej sieci komórkowej i blokować możliwość skorzystania z usług innego operatora.

Telefon zabezpieczony w konkretnej sieci np. play, orange, t- mobile ( kiedyś era),  nie współpracował z kartami innych operatorów. Z tego również powodu zmiana usługodawcy musiała się wiązać z dostosowaniem telefonu do odbioru innych sieci. 

Od komórki do smartphone 

Dla telefonów tak zwanej starej generacji stosowano wiele wybiegów mających na celu zdjęcie niewygodnej blokady. Najczęstszą praktyką dla użytkowników, było oddanie telefonu do jednego z wielu popularnych wówczas serwisów komórkowych. Serwisy te szczyciły się głównie naprawą przesłużonych modeli komórek, które często zmieniały użytkowników ale również trzon ich działalności opierał się na zdejmowaniu blokady sim- lock.

Zadanie to kiedyś wydawało się czarną magią dla użytkowników telefonów. Dziś wiemy, że maga ta polegała na po pierwsze posiadaniu odpowiedniego przewodu łączącego  telefon z komputerem. Każda marka telefonu posiadała inny przewód, co często komplikowało sprawę. Po drugie należało mieć stały dostęp do internetu i podstawową znajomość stron oferujących całą pulę kodów, które należało wpisać do telefonu aby zdjąć blokadę.  Sam kosz zdjęcia sim locka nie był wtedy zbyt wygórowany. 

W przypadku smartphonów nowej generacji sprawa było nieco bardziej skomplikowana głownie z racji większych zabezpieczeń nakładanych przez operatorów komórkowych.

Sposoby na zdjęcie sim locka

Dziś na szczęcie problem ten przechodzi powoli do historii, sim locki w większości polskich sieci nie są zakładane, jeżeli jednak spotkamy sięz takim przypadkiem warto skorzystać z dwóch rozwiązań. Można zlecić zdjęcie blokady sim lock bezpośrednio u operatora. Otrzymamy wówczas pewność i gwarancję usługi. Szczególnie, że obecnie telefony, są drogie i nikt nie chce ryzykować uszkodzenia sprzętu za kilka tysięcy złotych. Może również wybrać profesjonalny serwis tele- komórkowy, sprawdzając czy po wykonaniu usługi otrzymamy gwarancję na wykonanie usługi. 

Przeczytaj też: http://www.badgersnest.pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-karte-graficzna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here