słuchawki otwarte

Słuchawki w dzisiejszych czasach są niezbędnikiem. Posiada je niemal każdy. Służą one do indywidualnego odbioru dźwięku, umieszcza się je w niedalekiej odległości od ludzkiego ucha, a nawet w jego przewodzie słuchowym. Istnieją różne rodzaje słuchawek, a pierwsze z nich to słuchawki otwarte. Słuchawki otwarte nie przylegają szczelnie do kanału słuchowego, ucho ma zapewnioną wentylację (w przeciwieństwie do słuchawek zamkniętych, które izolują uszy od odtoczenia). Ten rodzaj słuchawek nie zapewnia nam pełni satysfakcji odsłuchania dźwięków, ale plusem jest to, że słyszymy co dzieje się w naszym otoczeniu.

Słuchawki otwarte

Słuchawki otwarte przepuszczają zewnętrzny hałas, ale niekiedy jest to potrzebne. Minusem według mnie jest to, że ludzie znajdujący się w pobliżu nas mogą słyszeć wydostający się dźwięk z naszego sprzętu. Słuchawki otwarte są o wiele wygodniejsze od słuchawek zamkniętych – dostarczają dopływ powietrza do ucha, są komfortowe w noszeniu i odpowiedniejsze do użytku w warunkach domowych. Jak wybrać idealne dla siebie słuchawki i przekonać się, czy odpowiednie są dla nas słuchawki otwarte? Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie do czego jest nam potrzebny sprzęt.

Jeżeli nie mamy większych wymagań do co osłuchu dźwięku, chcemy zakupić słuchawki w celach rozrywkowych, wyłącznie do słuchania muzyki w pomieszczeniach, dobrym wyborem będą właśnie słuchawki otwarte, ponieważ spełniają podstawowe wymagania kupującego. Takie słuchawki powinny mieć wtyczkę typu jack, spotykany w większości komputerów, smartfonów czy odtwarzaczy MP3. Dzięki słuchawkom otwartym będziesz mógł wykonać najbardziej podstawowe czynności, takie jak rozmowa przez telefon, skype, odsłuchanie muzyki czy obejrzenie film.

Inne rodzaje słuchawek

Istnieją także słuchawki dedykowane dla graczy albo muzyków, profesjonalistów. Dla gamer’ów najlepiej sprawdzą się słuchawki z mikrofonem, żeby mogli oni bez problemu zdawać relację z rozgrywki. Dla sportowców najlepszym wyborem będą słuchawki bluetooth, aby w czasie biegu czy wykonywania ćwiczeń nie wypadały z uszu i nie sprawiały dyskomfortu. Słuchawki przeznaczone dla biznesmenów to sprzęt umieszczany dousznie. Przydatne są w szczególności do prowadzenia telekonferencji, wygodnych rozmów telefonicznych. Do tego celu przyda się także oczywiście wbudowany mikrofon.

W wyborze słuchawek warto zwrócić uwagę na ich częstotliwość. Najczęściej spotykany zakres to 20 Hz – 20000 Hz. Ważna jest także dynamika, która informuje o różnicy w głośności między dźwiękami cichymi i głośnymi. Ostatnim parametrem jest impedancja głośników, wyrażana w Ohmach. Zwykłe słuchawki przeznaczone są do słuchania dźwięków z laptopa, czy smartfona. Posiadają one impedancję w okolicach 30 Ohm. Profesjonalne słuchawki będą posiadały impedancję około 300 Ohm, ale takie modele nie będą nadawały się do słuchania muzyki z telefonu. Wybór odpowiednich słuchawek niestety nie jest taki prosty, ale kierowanie się podstawowymi zasadami zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here