Zalety płytek elewacyjnych

0
1575

Wygląd elewacji nie tylko kształtuje charakter domu, ale też wpływa na odbiór wizualny całej posesji. Odpowiedni dobór kolorystyki oraz detali wykończeniowych pozwala na podkreślenie rozwiązań architektonicznych, może jednak również zamaskować niechciane elementy lub optycznie zmienić proporcje budynku. Obok cech estetycznych, równie ważne są zalety funkcjonalne. Czym się kierować podejmując decyzję o wykończeniu elewacji?

Praktyczne korzyści

Niezależnie od tego, czy kończymy budowę nowego domu, czy też decydujemy się na remont już istniejących zabudowań, sposób wykończenia zewnętrznego ma kluczowy wpływ na wizerunek całej inwestycji. Szeroki wybór struktur i barw stwarza olbrzymie możliwości kształtowania tego obrazu, przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym rozwiązaniom.

Otynkowanie bryły, a następnie pomalowanie w wybranym kolorze to z pewnością najpopularniejsza technika. Cały proces jest stosunkowo prosty i szybki, warto jednak pamiętać, że nie wszędzie tynk spełni oczekiwania właścicieli. Powierzchnie położone w dolnych partiach elewacji, szczególnie jeśli sąsiadują one bezpośrednio z terenami nieutwardzonymi, będą miały tendencje do brudzenia się, a to w krótkim czasie potrafi zepsuć zamierzony efekt.

 

W takich miejscach doskonale sprawdzą się płytki elewacyjne. Są materiałem o zdecydowanie większej wytrzymałości od tynku, ich odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że sprawdzą się przy ścieżkach, podjazdach, traktach komunikacyjnych – wszędzie tam, gdzie delikatna struktura tynku jest narażona na degradację. Istotną kwestią jest łatwość utrzymania w czystości wszelkich powierzchni pokrytych płytkami. Czyszczenie nie wymaga specjalistycznych zabiegów, okresowe mycie wystarczy, aby wysoki poziom estetyki zachować przez długie lata.  Prawidłowo zamocowane płytki nie ulegają odkształceniom, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a niska absorpcyjność wody sprawia, że stanowią doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią.

Nieoceniona estetyka

W parze z cechami użytkowymi kroczy elegancja i niepowtarzalny wygląd. Tylko od wyobraźni inwestora zależy ostateczny wygląd elewacji, odpowiednie produkty znajdą zarówno miłośnicy minimalizmu, jak i zwolennicy stylu rustykalnego. Szeroki wybór form sprawia, że płytki mogą odgrywać rolę detalu skutecznie podkreślającego zamysł projektanta, jak i stanowić element wykończeniowy całej elewacji. Na szczególną uwagę zasługują płytki klinkierowe – łączą one atrakcyjny wygląd z długą żywotnością. Świetnie sprawdzają się nie tylko na ścianach domów, ale też cokołach czy podmurówkach ogrodzeniowych. Odpowiednio skomponowane potrafią połączyć różne elementy architektoniczne, nadając całej posesji spójny i estetyczny wygląd.

Poza płytkami klinkierowymi znajdziemy też produkty wykonane z kamienia naturalnego, betonu czy silikatu. Dokonując wyboru, warto pamiętać, że podejmujemy decyzję na długie lata. Dlatego nie zawsze warto kierować się aktualnymi trendami mody, przede wszystkim  jednak wybór powinien bazować na sprawdzonych produktach renomowanych dostawców. Warto oprzeć się na firmach o długoletnim doświadczeniu, takich jak Mikulska. W wypadku tego przedsiębiorstwa kupujący może liczyć nie tylko na szeroki asortyment i korzystny stosunek ceny do jakości, ale też skorzystać z profesjonalnej wiedzy i porad fachowców. Trafny wybór dostawcy to zadowolenie i gwarancja długiego, bezproblemowego użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here