Co mówią etykiety na soki

Choć wiele osób poświęca sporo czasu na analizowanie etykiet produktów, które na co dzień wybierają w sklepach, to jednak wciąż niewielka garstka osób zastanawia się nad tym, co kryją w sobie etykiety na soki. Soki są niezwykle popularne i z roku na rok odnotowuje się coraz większą ich sprzedaż, jednak tylko wybrane z nich będą miały dobry wpływ na nasze zdrowie, stąd też etykiety na soki są niezwykle ważnym źródłem informacji.

Etykiety na soki a marketing

Etykiety na soki są źródłem cennych informacji, które mają znaczenie z punktu widzenia prawidłowego żywienia i wybierania naturalnych, zdrowych produktów, lecz również są one pełne marketingowych zwrotów. Jeżeli chcemy świadomie wybierać produkty, które na co dzień spożywamy, warto nauczyć się odróżniać hasła marketingowe, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, od tych, które są tylko wymysłem marketingowców, mającym na celu podniesienie sprzedaży danego produktu.

Naturalne soki

Różnego typu hasła marketingowe głoszone wszem i wobec starają się uświadamiać konsumentom, jak dobre są to produkt, jednak samo hasło, że są to na przykład naturalne soki, nie zawsze oznacza, że jest tak w rzeczywistości. Choć często hasła wskazują na naturalność, to po analizie etykiet na sokach, okazuje się coś zupełnie innego. Kiedy więc na etykiecie stoku znajdziemy długą listę składników, a wśród nich konserwanty czy też barwniki, to taki produkt lepiej od razu odłóżmy na półkę. Jeżeli zależy nam na wybieraniu dobrych jakościowo produktów, zawsze czytajmy etykiety na sokach i wybierajmy takie, które nie zawierają długiej listy dziwnie brzmiących składników. Warto też sprawdzać różnego typu dodatki, która kryją są na etykietach pod tajemniczym skrótem „E”.

Zaufanie do samodzielnie robionych soków

A kiedy gotowe soki nie przypadną nam do głosu, zawsze warto pokusić się o samodzielne zrobienie soku, który dodatkowo można pięknie ozdobić, estetycznymi etykietami na soki, które dziś dostępne są do pobrania na wielu różnych stronach internetowych.Wtedy też będzie mieć pewność, że inwestujemy w swoje zdrowie, bez spożywania produktów pełnych zbędnych dodatków, które bardzo często lądują na etykietach gotowych soków dostępnych w marketach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here