kamera
fot: pixabay.com

Kamerka jest już standardem w każdym laptopie. Jeszcze kilka lat temu, żeby móc porozmawiać z kimś i się z nim widzieć musieliśmy dokupić kamerkę. Na ogół były one niewielkich rozmiarów, a ich koszt również nie był wygórowany. Niestety, z obsługą jej było juz nieco gorzej. Dziś na szczęście nie mamy takich problemów. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-wlaczyc-kamerke-w-laptopie/

Kamerki dawniej i dziś 

Dawniej aby skorzystać z kamery musieliśmy oprócz zakupu samego sprzętu, zainstalować także odpowiednie sterowniki na komputerze, co nie zawsze było łatwe. Nawet gdy już znaleźliśmy właściwe sterowniki nie zawsze dobrze współpracowały z naszym komputerem. Często zdarzało się również, że kamerka nie działała przy korzystaniu z określonymi programami do komunikacji. Drugim poważnym minusem była trudność w znalezieniu odpowiedniego miejsca na umieszczenie kamerki, aby było nas dobrze widać. Trudno było nimi nawigować, aby ustawić odpowiednie pole widzenia na nich, często więc pokazywały więcej niż byśmy chcieli. Na szczęście, te czasy mamy już za sobą.

Obecnie wszystkie laptopy wyposażone są w kamerkę, która umiejscowiona jest w górnej części ekranu. To optymalna lokalizacja, która gwarantuje najlepszy kąt widzenia, a nam oszczędza zmudnego ustawiania dodatkowego sprzętu. Jeśli nie korzystamy z kamerki często nie jesteśmy nawet świadomi, ze tam jest. 

Jak uruchomić kamerkę na laptopie

Kamerka wbudowana w laptopie zazwyczaj automatycznie z nim współpracuje po otwarciu dowolnego programu do spotkań czy konferencji online. Po zalogowaniu się na takim wirtualnym spotkaniu komputer z reguły wyświetla nam komunikat z zapytaniem, czy chcemy pozwolić na używanie kamery i mikrofonu. Po zaakceptowaniu kamerka zaczyna działać. Co więcej, mamy możliwość manewrowania jej ustawieniami w trakcie takiego spotkania online. Na ekranie widoczna jest zwykle ikonka kamerki, gdy ja klikniemy kamerka wyłączy się, a ikonka zmieni kolor na czerwony. 

Niestety, ta wygoda posiadania wbudowanej kamerki niesie też za sobą pewne ryzyko. Postronne osoby mogą czasami uzyskać dostęp do podglądu z niej, mimo że jej nie uruchamialiśmy. Warto więc przykleić na kamerkę specjalna nakładkę, która ja przesłoni na czas, gdy z niej nie korzystamy.

Przeczytaj też: http://www.dlamojegodziecka.pl/najlepsza-zupa-na-obiad/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here